Сьогодні українські активісти пікетуватимуть польські дипустанови

Февраль 5, 2018 06:28Біля посольства Польщі у Київі протестуватимуть проти антиукраїнського закону. Фото: Політека

5 лютого у Києві біля посольства Польщі, а також біля консульств у Вінниці, Львові, Луцьку, Одесі та Харкові відбудуться пікети проти ухваленого закону про заборону «бандерівської ідеології».

Усі акції розпочнуться о 14:00.

Їх проведуть прихильники партії «Свобода». Про це повідомляє сайт партії.

«Активісти ВО «Свобода» пікетуватимуть посольство та консульства Республіки Польща в Україні на знак протесту проти ухвалення змін до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, що принижують українську національну гідність і передбачають кримінальне переслідування за бандерівську ідеологію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, коли президент Польщі підпише «антибандерівський» закон

Націоналісти вимагатимуть недопущення надання чинності антиукраїнським змінам до законодавства Польщі», – говориться у повідомленні.

У ніч на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам’яті Польщі. Документ передбачає штраф або ув’язнення строком до 3 років за «заперечення злочинів українських націоналістів» проти поляків.

Далі закон повинен підписати президент.

Україна засудила ухвалення такого документу. Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголосив, що ідея визнати якісь нації злочинними веде в нікуди. Розкритикували Документ Ізраїль, США, президент Європейської ради Дональд Туск, ОБСЄ. Польська інтелігенція просить президента ветувати законопроект. Похвалили Польщу за заборону «бандерівської ідеології» лише в Росії.

×

А поделиться?