Слідство розглядає три версії вбивства бізнесмена Аксельрода Слідство розглядає три можливі версії вбивства бізнесмена Едуарда Аксельрода, що кваліфікується як замовне, повідомив начальник слідчого управління ГУ Національної поліції в Харківській області Сергій Чиж.

«Під час розслідування кримінального проваадження слідство висунуло три версії: умисне вбивство … вчинене з корисливих мотивів, помсти або неприязних відносин, вбивство через боргові зобов’язання (його особисті або борг йому) і вчинення вбивства з метою перерозподілу сфер впливу в кримінальному середовищі м. Харькова», — сказав С.Чиж на брифінгу в середу.

За його словами, вбивство Е.Аксельрода кваліфіковано як замовне (ч.2 п.11 ст.115 Кримінального кодексу України).

С.Чиж зазначив, що слідчим шляхом перевіряється можливий зв’язок вбивства бізнесмена з вбивством екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова в Києві влітку цього року, а також вбивством віце-президента промислово-фінансової групи «Спарта» Геннадія Аксельрода в Дніпрі в 2012 році.

За інформацією поліції, Е.Аксельрод був зареєстрований як приватний підприємець, налагоджував ділові зв’язки. Він не був судимий на території України. Слідство направило запити до інших країн для з’ясування можливої наявності у нього судимості за кордоном.

С.Чиж також повідомив, що Е.Аксельрода розстріляли з автоматичної зброї в Харкові. Кілер зробив близько 15 пострілів.

«Ми розуміємо, з якої зброї було скоєно умисне вбивство, тому що на місці були знайдені гільзи … Зброї не знайдено … Ми розуміємо, що вбивство скоїла одна людина, але допускаємо, що є й інша людина, яка допомагала у вбивстві, — перебувала в транспортному засобі і забезпечила відступ злочинця», — сказав С.Чиж.

Як повідомлялося, в центрі Харкова в ніч на 5 листопада в автомобілі розстріляли Едуарда Аксельрода.

Пізніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Е.Аксельрод був пов’язаний з убивством екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова в Києві ,.

«Аксельрод — зв’язок Тюріна і Василенка в організації вбивства Вороненкова. Слідство ГПУ визначило Тюріна як замовника», — прокоментував Ю.Луценко повідомлення нардепа Ігоря Мосійчука про особу загиблого на його сторінці в Facebook у неділю ввечері.

А поделиться?