Сільському музею з картинами Пікассо й Малевича повернули будівлюБудівля історико-краєзнавчого музею в Пархомівці Краснокутського району Харківської області — єдиного сільського музею на сході країни, де зберігаються, у тому числі, роботи Пікассо і Малевича — передана місцевій громаді.

Про це повідомляє Харківська обласна державна адміністрація.

«Сам факт — історична подія, адже будівля могла бути продана, і унікальний Пархомівський музей залишився б без місця. Проте за наполяганням громадськості і за підтримки влади власник будівлі — Перший український міжнародний банк (ПУМБ) — викупив його з торгів в ході процедури банкрутства одного зі своїх боржників і в якості благодійного внеску передав на баланс обласної комунальної установи «Харківський художній музей», — зазначила на церемонії передачі документів на право власності голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

За її словами, тепер жителі Харківщини і усієї України можуть насолоджуватися світовими шедеврами в стінах цього музею: «Ми продовжимо розвивати Краснокутський район. Цього року тут вже проведено фестиваль «Перлини Слобожанщини», який відвідали майже 7000 туристів. Цей красивий край повинні побачити якомога більше людей».

Читайте також: У Мистецькому Арсеналі відкрився фестиваль молодих художників

Як повідомляв раніше Укрінформ, в травні 2017 року Світлична під час робочої поїздки в Краснокутський район пообіцяла повернути громаді будівлю Пархомівського музею, яка з 2011 року була у заставі у одного з банків.

У 1955 році за ініціативою учителя історії Опанаса Луньова в Пархомівці створено художній музей, куди спершу передано півсотні робіт харківських художників. Пізніше кращі музеї СРСР передали сюди частину експонатів зі своїх фондів. Нині колекція музею налічує більше 7 тисяч експонатів. Серед них — оригінали робіт Пікассо, Малевича, Реріха, Васнєцова, Шишкіна, Піранезі, Шевченка, Дерегуса…

У 1987 році Пархомівський музей ім. Луньова отримав статус відділу Харківського художнього музею.

Реклама

А поделиться?