Сезон летних пришкольных лагерей в разгаре. Там сейчас отдыхают 30 тысяч школьников3 июня 2017, 14:56

 

У Харкові працюють 190 пришкільнИх таборів. У яких загалом оздоровлюються близько 30 тисяч школярів. Кожен день насичений різноманітною програмою аби дітлахи і дійсно змогли і оздоровитися, і відпочити. У 55-ій харківській гімназії школярі вже знають, якщо сьогодні тема дня «Спорт і здоров»я», то чекай захоплюючих спротивних змагань та ігор. 

Владислав Шаровка учень гімназії №55

Мы всегда развлекаемся в свободное время, играем в мяч, бадминтон, баскетбол, рисуем.

Марта Семенченко учениця гімназії №55

Валяться на диване и смотреть телевизор весь день это не хочется, лучше погулять на свежем воздухе с друзьями. 

Таким відпочинком дітей не натішаться і батьки. Адже у Харкові в пришкільних таборах підготували безліч заходів. Екскурсії, ігри, змагання, походи у міськи парки, театри та музеї.  

Ольга Мерзлікіна бабуся школяра 

Рассказывает, делится впечатлениями. А сегодня у него особенное чувство, так боялся опоздать, бабушка, говорит, давай быстрее. Они сегодня едут на экскурсию в «Ландау-центр». У него такие надежды что-то необычное услышать. Завтра будет театр. Это хорошо для детей. Может сами родители в меру своей занятости не столько уделяют детям внимание, а здесь прекрасно.  

Крім того, зазначають, тут не тільки розважать, а й нагодують, мовляв за це спокійні. Та й вартість путівки батькам цілком по кишені. А для дітей пільгових категорій взагалі безкоштовно. Аби забезпечити їх дворазове безкоштовне харчування з міського бюджету було виділено майже півмільйони гривень. 

Ірина Дементьєва директор гімназії №55

Справа в тому, що табір працює щорічно і багато років і досвід досить великий і скажемо не тільки в нас, а й в дітей. Вони знають які цікавинки їх чекають саме в цьому вигляді відпочинку. Вартівсть путівки 20 гривень на добу харчування коштує. Є діти які на безкоштовній основі — це пільговики, їх у нас 11, їм оплачує путівки Харківська міська рада.

Кухарі в свою чергу в роботі з самого ранку. Адже їх обов»язок не тільки нагодувати дітлахів, а щоб це були ще й смачні та корисні страви. Тож щодня розробляють нове різноманітне меню.   

Алла Каверіна завідувач виробництва гімназії №55

Нормально, детям достаточно, не голодные. У нас меню как бі перспективное и мы по нему работаем. М ы считаем что малышам достаточно. И курочку даём, и рыбу, и творог, продукты свежие каждый день. 

От і сьогодні на сніданок, кажуть дітлахи, смачненьке. Вони задоволені.  

Владислав Олійник учень гімназії №55

Гречка, котлета, салат и булочка с чаем. Очень вкусная еда.

А взагалі тут все за розскладом. Сніданки, обіди і навіть дозвілля. Одні вже займаються на стадіоні. У 55-ій гімназії він був повністю оновлений два роки тому, завдяки міський програмі з реконструкції шкільних стадіонів. Інші учні вже на заняттях в класі з інформатики, що минулоріч був оснащений новою сучасною технікою. А от у мовному таборі, що діє у спеціалізованій школі №17 навчання просто неба. І все іноземною мовою, що дітлахи навіть забувають переключитися. 

Євгенія Паламарчук учениця спеціалізованої школи №17

I love you… Я люблю английский, мне он очень нравится, потому что это красивый язык и интересный.  Главное не сдаваться и учить.

І вони вчать. Щоправда уроками такі заняття і не назвешь. Співають, грають, малюють, розробляють цІлі проекти аби школяри спілкувались іноземною як у житті.  

Дар’я Шаповал учениця спеціалізованої школи №17

Я считаю, чтобы выучить английский язык надо тренироваться каждый день. Это повторение грамматики, изучение новых слов и самое главное говорить с другими людьми. 

Практикуються тут і в іспанській мові без підручників і словників і знову ж таки у вигляді гри.  

Кристина Кравченко учениця спеціалізованої школи №17

Испанский очень красивый и милозвучный язык. И в лагере в очень интересной форме представлено, так как мы не просто учим, пишем, читаем, а в общительной такой, развлекательной всё представлено. 

І так тут організовано все. І все продумано до дрібниць. Головне, кажуть педагоги, щоби дітям було і цікаво, і корисно. 

Ірина Касеко директор спеціалізованої школи №17

Метою роботи нашого табору звичайно є те щоби дати нашим учням змогу подолати мовний та психологічний бар»єр у вивченні іноземних мов. Саме тому вчителі іноземних мов, які працюють у таборі, вони придумали такі розважальні та розвивальні заняття — інтерв»ю, квести, майстер-класи, показ навчальних відеофільмів та створення своїх власних мультфільмів. А це вперше, створення мультфільмів англійською мовою.

Наталія Бутенко куратор літнього мовного табору спеціалізованої школи №17

Сьогодні у нас день здорової їжі, у наступні дні буде проведено день екології, день здоров»я, у здоровому тілі здоровий дух, а також фестиваль дитячого кіно. У нас дуже багато матеріалів і ідей, які ми використовуємо в нашому таборі. Т.б. це не урок, це новий формат табору з використанням іноваційних методик. 

А ще у школі очікують іноземних гостей. В рамках національного проекту «GoCamp» 8 червня приїде волонтер з Канади, який допомагатиме маленьким харкывянам освоювати іноземну мову. Для них це буде справжній сюрприз.