Садівники Харківської області залишаться без третини урожаю яблукКвітневі та травневі заморозки згубно вплинули на цьогорічний урожай плодових культур, в результаті чого, харківські садівники зберуть на 30 % менше урожаю яблук, аніж запланували.

Цього року вітчизняна фруктова галузь зазнала кілька викликів. Через це харківські виробники отримають на 30 % менше урожаю яблук, аніж запланували, повідомляє slk.kh.ua.

За словами Василя Сердюка, керівника «Харківської фруктової компанії», теперішні ціни на яблука не покривають навіть половини витрати на вирощування культури.

«Щоб покрити витрати хоча б за декілька років, ціна на яблука повинна бути 30-35 грн. Але низька купівельна спроможність споживача  стримує ріст. Загалом яблуко у цьому році буде дороге і його не вистачатиме», — розповідає керівник господарства.

Крім того, подібна ситуація склалася і в інших регіонах країни. Нагадаємо, на початку літа в українських садах шкоди наробили буревії та град. Зокрема, через негоду постраждали насадження Хмельницької, Львівської та Вінницької областей. Буревії призвели до повалення дерев, а град побив плоди на деревах.

Тому цього сезону виробники зберуть менший урожай, а втрати у деяких областях сягнули 50%.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.

Реклама

А поделиться?