Росія концентрує війська на двох напрямках, — експертПоки основна увага українських військових прикута до зони АТО, росіяни концентруються північніше — навпроти Харківщини та Сумщини

Створюють нові військові частини і перекидають існуючі. Такі дані має військовий експерт Костянтин Машовець, — пише Народна правда.

«Росія формує угруповання на західному напрямку — в тому числі і у наших кордонів. В основному це мотострілкові і танкові частини сухопутних військ. Крім нових дивізій, є ще окремі бригади, які перекидаються на західний напрямок. Там є ударні засоби повітряного нападу — бомбардувальники і штурмовики, які можуть завдавати ударів по наземних об’єктах. Їх досить велика кількість. Російські мотострілкові бригади відрізняється від механізованої української бригади по штату, набором техніки, засобів ураження. Вони більш потужні», — зазначив він.

Причина високої концентрації військ біля наших кордонів — шлях України в сфері національної безпеки. 

Як відомо, раніше Машовець назвав найсучасніші види озброєння, які помічалися у російської сторони у ході війни на Донбасі.

«У 2015 році в Луганській області засікли танки «Т-90″. Були БТР-82А». Бронеавтомобілі «Вепр» і «Тигр». Станції РЕБ. ЗРКП «Панцир С1″ та ряд інших…», — перераховує експерт.

Також Машовець розповів про загрозу, яку несуть російські дрони (БПЛА) для Збройних сил України.

«Деякі російські БПЛА діють з території РФ. У Росії є БПЛА, які можуть працювати до 16 годин і літати на відстань до 300 км. У них є тактичні БПЛА на 5-10 км. Вони, здійснюючи розвідку, створюють перешкоди для наших радіоелектронних засобів та коригують вогонь артилерії. Останнім часом стали виконувати й ударні функції», — говорить він.Також Машовець раніше припустив, що Росія не збирається починати широкомасштабну агресію на окупованих територіях Донбасу

За його словами, на Донбасі наразі спостерігається загострення військового конфлікту, адже бойовики використовують артилерію та танки, втім, це не означає, що країна-агресор планує розширювати наступ.

«Що стосується подальшої можливості широкомасштабної агресії, то я сумніваюся, що це реально. Якщо, авжеж, пан Путін не хоче пришвидшити свою цілковиту поразку в політичному сенсі цього слова. Авжеж, якщо він хоче прискорити це, масово використовуючи засоби ураження та включаючи до зони бойових дій нові райони, то це буде «розумний крок», — наголосив Машовець.

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що в СБУ розкрили деталі плану вторгнення Росії в Україну.

А поделиться?