Рок-фестиваль «Дорога на Схід» завершився: грали й музиканти з прифронтових районівВчора опівночі в Ізюмі на Харківщині завершився дводенний літературно-музичний фестиваль «Дорога на Схід».

Завершальний вечірній рок-концерт зібрав до півсотні музикантів, в тому числі, з прифронтових районів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Глядачі, що дістали щасливу можливість почути на загальній сцені просто неба відомі рок-групи — «Тартак», «Шаnа», «The ВЙО», «Жадан і собаки» — не втомлювалися аплодувати, а то і підспівувати музикантам. Поруч зі столичними колективами — музиканти з Харківської області і прифронтових територій: рок-групи «Ізобарра Тор» (Сватове), «Смолова галерея» (Слов’янськ), етно-коллектив «Заграйярочка» (Волноваха).

«Для нас важливо показати, що Схід — це Україна: культурно, ментально і політично. І нам це вдалося», — дає свою оцінку фестивалю його ініціатор, відомий український письменник Сергій Жадан.

За його словами, не виключено, що черговий, третій фестиваль «Дорога на Схід» відбудеться наступного року в зоні АТО, в Станиці Луганській.

Читайте також: Лідер канадської опозиції відвідав український фестиваль

А останній день нинішнього фестивалю почався в Ізюмі з поезії — на сцені в кінотеатрі «Спартак» читали свої вірші поети. На іншій сцені — поруч з ярмарком — демонстрували своє мистецтво фольклорні колективи, а на березі річки буквально стрясав повітря український фанк і етно-рок.

На площі Джона Леннона (кол. — Леніна) не випадково прозвучали пісні британської групи The Beatles. Тут урочисто відкритий мурал — зображення Джона Леннона у весь торець 4-поверхового будинку, створений групою харківських художників «KAILAS-V».

На відкритті фестивалю в селі Іванівка поблизу Ізюма хедлайнери програми — Юрій Андрухович і «АртПоле» — показали спектакль «Альберт або Вища форма страти», продемонстрували своє мистецтво народні майстри, самодіяльні артисти і професіонали-кулінари.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 25-27 березня 2016 року в Новопскові, Сватовому, Старобільську за ініціативою письменника Сергія Жадана пройщов перший фестиваль «Дорога на Схід».

А поделиться?