Ремонт за 160 тисяч гривень: родина з діагнозом ДЦП мерзне у новобудові (відео)Харківське подружжя з діагнозом ДЦП другий рік поспіль страждає від холоду та вологості у новій квартирі. 

Знайомтесь – це родина програміста та майстерки спорту з легкої атлетики. Євген займається пошуковою оптимізацією сайтів, дружина Вікторія – багаторазова чемпіонка України та Європи серед людей з інвалідністю. Подружжя мають спільний невиліковний діагноз – ДЦП.

А це дворічна Катруся. Дівчинка народилась цілком здоровою. Коли Вікторія тільки-но дізналась про вагітність, перед молодятами постало квартирне питання. Родина вирішила взяти пільговий кредит, але не було дотримано усіх критеріїв.

Олександр Вензель, директор Харківського управління “Держмолодьжитло”

То есть, по-простому сформулировано кем-то из чиновников «недостаточно больная» соответствует действительности.

У Вікторії з Євгеном залишався один вихід – квартира у новобудові з виплатою на 5 років.

Євген Зражевець, директор будівельної компанії

Обычно мы работаем по программе рассрочки. Для них сделали более длительный вариант и позволили вселиться практически сразу сделав ремонт за 3 месяца.

Попри пристойний заробіток Євгена, грошей на ремонт все одно не вистачало. Тому для родини з невиліковним діагнозом організовували збір коштів.

Вікторія Андріїшина, майстерка спорту з легкої атлетики

Нам довелося пожити у гуртожитку. Там, де я вчилась у технікумі. Щиро дякуємо за те, що нам дозволили пожити там цілий тиждень поки будівельники дороблять ремонт у нашій квартирі.

Ремонт молодятам обійшовся у 160 тисяч гривень. Гроші збирали усією країною. Як розповідає Вікторія, прораб від забудовника навіть пропонував зробити знижку, аби подружжя могло заощадити. Але з часом з’явилися ознаки ремонтних прогалин.

Вікторія Андріїшина, майстерка спорту з легкої атлетики

Витяжка дує навпаки. – То есть внутрь? – Так. А ще дме ось з умивальника незрозуміло чому.

Вікна молодята після ремонту замінили, бо дуло з усіх щілин. Але навіть подвійний склопакет не врятував – вітер йде з кутів. Тож й новенькі шпалери на стінах довго не протрималися.

Вікторія Андріїшина майстерка спорту з легкої атлетики

Мені довелося здирати шпалери та оброблювати грибок. Тому тут теперь така краса.

Із першими морозами молодята почали викликати ремонтника, аби той пояснив у чому річ.

Вікторія Андріїшина, майстерка спорту з легкої атлетики

Він ніби-то казав, що будинок не заселений, сусідів немає. Ми вірили в те, що дім холодний. Я згодна. Але ж у цьому році майже усі сусіди є. І у сусідів тепліше ніж у нас чомусь.

Наразі виконроб Олександр виїхав за межі країни. Але господарі квартири продемонстрували смс-повідомлення від нього.

Я поняття не маю звідки дме, будинок я не будував, техзавдання з Вами було погоджено, таке ж тих завдання, як і у всіх квартирах.

Аби зрозуміти, чи дійсно корінь проблеми полягає у прогалинах під час будівництва, ми вирішили поспілкуватися з сусідами.

Сергій мешканець новобудови

У нас сейчас нормально. Примерно +20 держится.

Для порівняння, у квартирі Вікторії та Євгена температура менша на 5-6 градусів. До того ж у будинку автономне опалення. Як кажуть молодята, котел постійно вмикають на максимум. Як наслідок, у платіжках за місяць виходить до 4 тисяч гривень. Наразі подружжя чекає на приїзд відповідального за ремонт, аби той з а допомогою тепловізору знайшов джерело протягів.