«Провину визнали – на волю відпустили»: чим здивувало рішення у справі захоплення Харківської ОДА (Відео)Четверо обвинувачених у захопленні будівлі Харківської обласної адміністрації навесні 2014 року засуджені й відпущені просто із зали суду. Заключне засідання тривало майже весь день, будівлю за цей час навіть двічі встигли телефонні хулігани замінувати. Про таке повідомляє кореспондент «5 каналу». 

За темою

>
Організатор захоплення Харківської ОДА у 2014 просить його виправдати і хоче до військкомату

Заслухавши сторони, суд визнав провину усіх чотирьох обвинувачених у повному обсязі. Зокрема Сергій Юдаєв отримав термін — 8 років позбавлення волі. Суд врахував усі докази, наведені стороною обвинувачення і визнав його провину повністю. Попри це, головуюча суддя застосувала щодо Юдаєва так званий «закон Савченко», який ще діяв на момент, коли обвинувачений перебував у СІЗО. Там чоловік провів трохи більше 3 років, і згідно зазначеного закону, це рахується більше, ніж за шість років. Враховуючи, що це більше, ніж дві третини терміну, то суддя вирішила застосувати щодо Юдаєва ще й закон про амністію. Саме тому його було звільнено безпосередньо у залі суду.

Утім, обвинувачений такому вироку суду не зрадів, поскаржився на самопочуття та попросив викликати до зали суду «швидку». Незадоволений вироком суду і адвокат Юдаєва Дмитро Тихоненко.

«Незадоволений тим, що тут взагалі відбувалось. Він взагалі не мав там так довго перебувати. Жодних доказів немає, довгий вирок і  все, що там написано, ніяк не пов’язане із Сергієм Олеговичем (Юдаєвим – ред.)», — каже адвокат Юдаєва.

Він також не виключає, що за вироком суду слідуватиме його оскарження. А от прокуратура вже немає права оскаржувати рішення щодо Юдаєва.

«Застосувавши до нього (Сергія Юдаєва – ред.) «закон Савченко», оскільки закон немає зворотної сили, і в той час, коли людина перебувала в СІЗО, цей закон діяв, то його мають рахувати. І суд застосував закон про амністію», — додає прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Ще троє обвинувачених у цій справі отримали по 5 років позбавлення волі умовно – із випробувальним терміном у три роки. Щодо цих фігурантів справи прокуратура буде і надалі вивчати матеріали і вже найближчим часом вирішить, чи оскаржуватиме рішення в апеляційній інстанції.

Зрештою, усі четверо обвинувачених залишили залу суду, а от до Юдаєва викликали медиків. Як вони оцінили стан фігуранта справи – дізнайтеся у включенні: 

А поделиться?