«Прищеплювальний антифейк для дітей»: як на Харківщині медіаосвіти вчилиСпробувати себе у ролі журналіста, радіоведучого та телеоператора. Такий медіа-табір для школярів організували переселенці. Раніше дозвілля вони проводили у Горлівці. Нині ж, перенесли захід на Харківщину. Залучилися й підтримкою з-за кордону — завдяки британським грантам навчають майбутніх журналістів всіх нюансів професії, зокрема, пояснюють як протистояти пропаганді. 

За темою

>
Гольф, коні та катання на сігвеях: у Межигір’ї відкрили табір для дітей бійців АТО

10-класниця з Костянтинівки Марія в літньому медіа-таборі — ведуча власної радіопрограми. Нині за героя обрала однолітка. Інтерв’ю записала, потім — монтаж. Нарізатиме запис дівчина самостійно.

«Намагаюся задавати ті питання, на які не буде відповіді «так» чи «ні», аби він сам міг розповісти», — каже вихованка медіа-табору Марія Поколенко.

Саша і Катя – телевізійники. Дівчата вже стали справжньою командою. Разом знімають програму – «Як вижити в наметовому таборі». У польових умовах школярки і знімають, і пишуть, і монтують. Тепер мріють разом працювати на справжньому телебаченні.

Влаштували таке дозвілля переселенці з Горлівки. Дитяча організація «Медіа-група Скріпка» виїхала до Харкова ще 2014 року. Нині завдяки британському гранту тут відкрили для дітей безплатний медіа-табір.

«Це основи, медіаосвіта, основні навички думати, аналізувати, своєрідний такий прищеплювальний антифейк для дітей. У них менше шансів стати жертвами інформаційних маніпуляцій», — каже організатор медіатабору Ірина Шевченко.

У червні тут уже встигли відпочити 60 школярів із Харківської, Донецької, Луганської областей і навіть з окупованих нині територій.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, «5 канал»

Відео за темою

Реклама

А поделиться?