«Президент віддав Харківську область на відкуп одному з кланів», — депутат Черняк20 жовтня Кабінет міністрів України погодив призначення Олексія Кучера на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Сам Кучер у своєму Facebook зазначив, що з радістю сприймає чергове випробовування.

Чутки про призначення нардепа ходили не один тиждень. У Харківській області Зе-депутат відомий не лише тим, що на виборах обійшов у 179-му окрузі промисловця Гіршфельда та голову облради Чернова.

Кучер був захисником обвинувачених у резонансних корупційних справах – про так звані «рюкзаки Авакова» та захищав суддю Дзержинського суду Лазюка, якого звинувачували в хабарництві.

Депутат Харківської міської ради та співзасновник «Харківського антикорупційного центру» Ігор Черняк вважає, що призначення Кучера нічого доброго не віщує для регіону.

«Клани воюють!» — сказав Президент тиждень тому і вирішив віддати Харківську область на відкуп одному з кланів! Репутація, відсутність офіційних доходів і незрозумілі «чудеса» в деклараціях, що не було ніколи перешкодою для просування по чиновницькій лінії в нашій країні, так і не буде. Ух, відчуваю, зараз почнеться! Скільки всього потрібно переділити! Режим «віджимання-притиск» — вкл! Газ на повну! Понеслися!!! Ніколи такого не було — і ось знову! … І, насправді, лише справа часу, коли шановні і порядні люди зрозуміють навіщо насправді заходить ця команда», — пише Черняк у своєму Facebook.

Нагадаємо, 10 жовтня президент України Володимир Зеленський під час прес-марафону на запитання журналістів про призначення голів ОДА заявив, що за «крісло» голови Харківської ОДА борються клани.

«Знаєте, що відбувається? Як я тільки когось починаю розглядати, ось зараз з Харковом. У мене там дві кандидатури. Тільки я починаю розглядати, стільки бруду одразу починають виливати на цю людину — місцеві, не місцеві, будь-які засоби масової інформації. Тому що клани борються, не хочуть втратити нічого».

Прізвищ Зеленський не назвав.

Раніше «Коментарі. Харків» писали, що 9 жовтня прізвище Олексія Кучера видалили з офіційного повідомлення на сайті Кабміну про призначення голів ОДА. В прес-службі Кабміну згодом повідомили, що сталася помилка, і кандидатуру Кучера того дня не погоджували.

Сам Кучер у інтерв’ю ЗМІ спростовував чутки про своє можливе призначення, мовляв, ні про що говорити.

Відзначимо, що журналісти програми «Схеми» пов’язують Кучера і ще кількох харківських мажоритарників з колишнім високопоставленим прикордонником часів Віктора Януковича, а нині бізнесменом Вадимом Слюсаревим.

ЗМІ називали Слюсарева тіньовим керівником обласного передвиборчого штабу президентської партії.

Зазначимо, що в останній декларації доходів за рік Кучер не вказав, тільки заощадження — біткоїни на суму 299222 доларів, 87000 доларів готівкою, 205000 доларів вказала у декларації його дружина Вікторія.

Родина задекларувала три квартири, три земельні ділянки, житловий будинок, житловий будинок, що будується, два годинника Rolex та п’ять автомобілів: Lexus NX 200T (2017 року випуску), Audi Q5 (2011), Mitsubishi Outlander (2003), Volkswagen Passat (2011), ГАЗ-САЗ 3507 (1987).