Понад 100% заповненості: що відомо про ситуацію в опорних лікарнях Харкова23 жовтня міські опорні лікарні у Харкові відмовляли у прийомі швидких з пацієнтами з коронавірусом через відсутність вільних місць. Ситуація регулюється в ручному режимі.

«Наскільки мені відомо, то вчора декілька лікарень, дійсно, відмовляли швидким і не приймали COVID-хворих. Основна напруга, навантаженість зараз йде на інфекційну лікарню. Так, причина в перевантаженості… Якщо заповнені всі ліжка, зрозуміло, що не було можливості прийняти у міських лікарнях. Але потрібно відпрацьовувати досить ретельно, виписувати людей, не затримувати тривалий час», — розповів Суспільному 24 жовтня голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

За його словами, після виписки частини пацієнтів в обласній інфекційній лікарні зайнято близько 260 місць з 290.

Якою є ситуація у міських опорних лікарнях 24 жовтня, Суспільне спитало у заступниці міського голови Світлани Горбунової-Рубан. За її словами, ситуація регулюється вручну: «Практично ручне управління: повідомляємо, скільки вільних місць, туди везуть. Місця немає — везуть до іншої».

«Все залежить від того, є чи немає місця. Це продовжується тиждень. У нас на вчора 530 ліжок і 573 людини. Ми щодня когось виписуємо, щодня. Але ми виписуємо п’ять людей, а нам привозять десять. Виписуємо дев’ять, а привозять 15. Кількість привезених постійно зростає: додаємо, уже всі ліжка, матраци повитягали», — сказала Горбунова-Рубан.

За її даними, в домашніх умовах лікуються 10 тисяч харків’ян.

«Дуже багато людей зараз лікуються амбулаторно. І хто як лікується: якщо легка форма, безсимптомна — одне, а якщо стан людини стає важче і йому необхідне інтенсивне лікування, це, перш за все, люди похилого віку, люди із цукровим діабетом і супутніми захворюваннями, тоді їх везуть до лікарні», — сказала заступниця мера.

За її словами, Харків очікує на відкриття двох залізничних лікарень.

Яких лікарів не вистачає у залізничній лікарні у Харкові, що прийматиме COVID-хворих

Як пояснив заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух, за наполяганням міської влади Харкова бюджетна комісія облради ухвалила рішення про розподілення навпіл субвенції з держбюджету у сумі 37 млн грн.

«Половина — у міському бюджеті, половина — в області, хоча кількість ліжок у міській лікарні — це 500 з понад 3000 всього по області… Ми його прийняли до виконання, і сьогодні буде дуже багато залежати від того, як ці кошти будуть реалізовані», — сказав Пастух.

В обладміністрації розраховують, що за 17 млн грн, розпорядником яких є область, за тиждень мають придбати перші партії концентраторів, які використовуватимуть в районах області.

«А для міських пацієнтів зобов’язана реалізувати рішення міська влада. І від їхньої оперативності буде залежати, чи будуть міські лікарні й лікарні «Укрзалізниці», які будуть приймати міських пацієнтів, забезпечені киснем», — сказав Пастух.

Що відомо