Польща надала Україні вагому підтримку на геополітичній арені, — Світлична (ФОТО)У Харкові з робочим візитом перебуває маршал Сенату Республіки Польща Станіслав Карчевський

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, візит проходить сьогодні, 13 жовтня. З Карчевським зустрілася голова ОДА Юлія Світлична.

Головними темами для обговорення стали питання співпраці між Харківщиною та Польщею, а також безпеки.

На початку зустрічі голова Харківської ОДА окреслила соціально-економічну та суспільно-політичну ситуацію у регіоні.

«У 2014 році частина Харківської області була в зоні АТО, але сьогодні це повністю спокійний регіон. І тут, на сході країни, ми зберігаємо європейський мир, — акцентувала Світлична. – Дійсно, у тяжкі часи саме Польща надала нам вагому підтримку на геополітичній арені, захищаючи інтереси України, боронячи її суверенітет. Дякую за таку чітку позицію. Нам, як східному регіону, це надзвичайно важливо».

Карчевський зазначив, що показники зростання в нашому регіоні «гідні подиву».

«Крім того, заслуговує на особливу повагу те, як вам вдалося вирішити питання, пов’язані з безпекою в регіоні. Польща та польський уряд вважають, що безпека – це найвищий пріоритет. Ми підтримуємо Україну і будемо надалі підтримувати. Польща буде заохочувати інші європейські країни до утримання санкцій проти Росії — аж доки не будуть виконані Мінські домовленості», — запевнив маршал Сенату Республіки Польща.

Світлична також подякувала Карчевському за допомогу, яку Польща надає в питаннях реабілітації українських військових, що отримали тяжкі поранення в зоні АТО.

«Я б також хотіла попросити, щоб ми продовжували цю програму. Для того, щоб наші військові змогли проходити реабілітацію в польських шпиталях і в найкоротші терміни повертатися до нормального життя», — зазначила керівник області.

Говорячи про співробітництво, Світлична відмітила, що регіон тісно співпрацює з польською стороною у сферах науки та освіти. Також керівник області акцентувала увагу на тому, що в умовах реформування, яке наразі відбувається в країні, зокрема – в питаннях децентралізації, надзвичайно важливим є досвід Польщі.

«Ми бачимо перспективу розвитку взаємовідносин у економіці, науці, сільському господарстві й промисловості та, безумовно, в культурній сфері», — сказала Світлична.

Карчевський, у свою чергу, відзначив можливість розширення міжвишівського співробітництва, а також транспортного сполучення між Харківським регіоном і Варшавою.

«Я радий, що між Харківською областю та Польщею гарні стосунки. Це співпраця на рівні бізнесу, районів, на рівні регіону і воєводства. Ми дуже задоволені з цього приводу і будемо намагатися розвивати та покращувати ці стосунки. Я думаю, що співпраця щоразу може виходити на найвищий рівень», — зазначив Карчевський.

Карчевський в рамках візиту також планує відвідати Військово-медичний клінічний центр Північного регіону та Українсько-польський меморіал жертвам тоталітаризму.
А поделиться?