Пологове відділення на Харківщині, на захист якого повстали медики, вирішили закритиПологове відділення у Слобожанській лікарні закриють у липні. Нацслужба здоров’я України відмовила у фінансуванні закладу.

«На жаль, закривають відділення», — розповів Суспільному завідувач відділення Володимир Токар.

За його словами, депутати Слобожанської громади вирішили фінансувати відділення до липня. У Зміївській лікарні, куди міг би перейти колектив, триває ремонт, який закінчать не раніше листопада.

«Треба було б ще серпень, вересень, жовтень профінансувати співробітників, і, може, у листопаді хоча б відкрилося. Щоб не втрачати співробітників… Ми туди написали список обладнання, яке передамо. Але без співробітників, з обладнанням, вони не зможуть подати на ліцензування. Три місяці — приблизно 600 тисяч гривень треба», — сказав завідувач.

За словами завідувача, після звернення до президента у МОЗ відповіли, що перенаправили лист до обласного департаменту.

«Відповідь прийшла минулого тижня, у п’ятницю, від МОЗ, тобто якийсь відділ перенаправив цей лист у Міністерство, Міністерство переправило його до нашого департаменту: просять розібратися і пояснити — особисто довести до відома колектив. А що департамент — звісно, він скаже закривати», — каже Токар.

У березні колектив збирався пікетувати Харківську облдержадміністрацію, проте перевізник скасував поїздку через заборону на нерегулярні перевезення.

«Мали 23 березня виїхати. А 22 березня зателефонував перевізник, що прийшов лист про заборону нерегулярних перевезень… І нас не повезли. А давати команду працівникам самим добиратися — не дуже», — пояснює Токар.

З початку року у відділенні провели 55 пологів. На квітень запланували приблизно 16, п’ятеро жінок народили у відділенні цього місяця.

«Пологів скрізь мало, але всі за свої гроші все купують, і все одно сюди їдуть народжувати», — каже Токар. Нині громада фінансує утримання відділення і зарплату працівникам. Пологи породіллі оплачують самі.

Що відомоПонад 1,5 тисячі людей підписали звернення до президента України з проханням не допустити закриття пологового відділення у селищі Слобожанське на Харківщині. Нацслужба здоров’я України не уклала договір з медзакладом, громаді бракує коштів на його утримання. У НСЗУ пояснили, що лікарня не відповідає вимогам на приймання пологів.У колишньому Зміївському районі іншого пологового відділення, окрім як у Слобожанській лікарні, не було. Працювало воно з 1960-х років, відтоді капремонту також не робили.Вагітність та пологи: що включено до безоплатного пакету медичних послуг.