Поліція з’ясовує, як у міськраді Харкова з’явився макет ордена ЛенінаНа звернення громадських активістів поліція почала перевірку за фактом відновлення макета ордена Леніна у холі Харківської міської ради.

Про це повідомив у Фейсбуці лідер ГО «Світанок» Вадим Поздняков, передає Укрінформ.

«У діях харківських чиновників є склад злочину за статтею 436-1 ККУ, і ми будемо домагатися відкриття кримінальної справи», — написав громадський активіст.

Згадана стаття (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) передбачає від 5 до 10 років ув’язнення. 

Поздняков також виклав текст відповіді, яку йому надав з приводу його звернення на урядову гарячу лінію начальник слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Чиж: «Наразі перевірка за викладеними вами доводами триває. За результатами розгляду буде прийнято рішення, про що вас буде повідомлено Харківським районним управлінням поліції №3 ГУНП в Харківській області в установленому законом порядку».

На Одещині знесли останній пам’ятник Леніну

Як розповіли кореспонденту Укрінформу в ГО «Світанок», у лютому барельєф із зображенням Леніна громадські активісти зняли зі стіни. Але після приїзду поліції працівники мерії знову повісили макет ордена на стіну.

«Ми тримаємо руку на пульсі й не дамо спустити на гальмах відновлення комуністичної символіки у Харкові», — наголошують активісти.