По центру Харкова з барабанним боєм пройшли близько тисячі учасників «Маршу гідності»Близько тисячі учасників акції «Марш гідності» пройшли з барабанним боєм по центру Харкова від площі Конституції до пам’ятника Шевченку.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

О 18:00 на площі Конституції біля монумента Незалежності зібралося до тисячі учасників акції «Марш гідності» — учасників АТО/ООС, представників громадських організацій, волонтерів, звичайних городян. В руках у присутніх — прапори України, червоно-чорні прапори, а також чорні прапори організації «Фрайкор», прапори «Союзу ветеранів АТО Харківської області», у тому числі, 92-ї окремої механізованої бригади.

Марш захисників України у Харкові / Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ

По периметру площі — посилені патрулі поліції, кінологів, припарковані спецавтомашини.

За командою організаторів учасники вишикувалися в колону — на чолі два барабанщики і активісти «Фрайкора» в чорній формі — і рушили під барабанний дріб головною Сумською вулицею до пам’ятника Шевченку. По дорозі вони скандували: «Слава Україні — героям слава!», «Слава нації — смерть ворогам!», «Одна єдина соборна Україна!», «Нас багато, нас не подолати» …

Колона учасників акції дійшла в супроводі поліцейських до пам’ятника Шевченку, де відбувся короткий мітинг з патріотичними гаслами. Учасники акції закликали харків’ян захищати свою батьківщину і запалили фаєри в пам’ять про загиблих бійців.

Читайте також: У Львові пройшов «Марш нескорених»

Як сказав кореспондентові Укрінформу, відповідаючи на запитання про мету маршу, депутат Харківської міськради 7 скликання, командир відділення роти снайперів 92-ї бригади, який воював в період 2014-2015 років, Іван Ракич, марш необхідний з метою виховання патріотизму: «Необов’язково проводити військовий парад з технікою, можна не брязкати зброєю, але Конституція України дає право кожному громадянину брати участь у захисті Батьківщини в тій чи іншій формі, і часом слово теж є дієвою зброєю. Ми переможемо, і мир обов’язково буде на наших умовах».

З ним солідарний старший сержант Роман Медведєв, який воював з 2014-го по 2016-й рік в батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення «Харків-1»: «Ми одні стримували ворога на шляху від Іловайська до Волновахи і виконали свій обов’язок. Ми нічого не забули, тож нехай і нас не забудуть. Для цього і потрібен парад».

За уточненими даними, порядок в ході акції забезпечували до трьохсот поліцейських. Інцидентів не було.

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус української держави.