Під Харковом чиновники не можуть закрити шкідливе виробництво, попри рішення судуМісцеві мешканці вимагають припинити труїти їх випарами, від котрих з’являються хвороби та зникає врожай.

Жителі села Кочеток та міста Чугуїв на Харківщині вимагають закриття підприємства, котре псує повітря поряд із їхніми будинками. Виробництво зі шкідливими викидами не має належних документів, однак забороняти його діяльність ніхто з офіційних осіб не наважується, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцеві жителі розповідають, що підприємці палять величезні шини з тракторів та комбайнів, отримуючи з цього рідину на зразок мазуту. Чадять уже два роки вдень і вночі, через що люди вже відчули негативні наслідки. «Стали чомусь набагато більше хворіти», — каже Світлана Гокова. «У нас сади вже не плодоносять тут – ні винограду, ні яблук, ні груш», — каже Анатолій Міщенко. На доказ шкідливості повітря показають чорні розводи на снігу поблизу підприємства.

ВідеоЖителі селища Кочеток та міста Чугуїв вимагають закриття чадного підприємства, бо їм нічим дихати

Люди хворіють, фруктові дерева не родять, а все навколо вкрите чорною пилюкою. На Харківщині містяни упевнені — їхні біди через підприємство, що спалює шини. Люди кілька років домагаються закриття чи, хоча б, перенесення чадного підприємства на безпечну відстань від їхніх будинків, але з виробничих труб і далі пре дим.

Мешканець одного з прилеглих будинків Олег Шабакаєв твердить, що існує рішення суду про скасування ліцензії на шкідливі викиди цим виробництвом, однак роботи за парканом усе одно тривають. Керівництва на місці немає, майстер виробництва твердить, що все працює на законних підставах, а всі документи в офісі, адресу котрого він назвати не зміг. Місцеві жителі вкотре викликали поліцію, однак копи змогли тільки прийняти чергову заяву.

Читайте також: На Вінниччині спиртзавод засмітив озеро і труїть людей своїми викидами

Радник голови районної ради Віталій Завгородний твердить, що в бізнесменів немає жодних дозвільних документів. «Ні оренди землі, нічого, щоби здійснювати цю діяльність. Але ні рада, ні адміністрація напряму не можемо прийти і закрити», — каже він. Керівник підприємства Всеволод Савенко телефоном запевнив, що його оббрехали, а всі документи насправді існують. «Люди обманюють. А з вами можемо зустрітися, звісно. У вашій студії можемо зустрітися», — пообіцяв він, однак наступного дня замість зустрічі надіслав листа, в якому на доказ законності виробництва навів дозвіл на викиди забруднювальних речовин від обласного департаменту екології, датований 2014 роком.

Читайте також: Дніпро на межі: найбільша річка України помирає від отруйних викидів

Екологи ж стверджують, що цей дозвіл анулювали через суд. «Подали відповідні запити в різні інстанції та з’ясувалося, що низка інформації, переданої нам при отриманні документів дозвільного характеру, була недостовірною. На цій підставі ми подали до суду», — розповів директор обласного департаменту екології та природних ресурсів Андрій Тимчук. У суді дозволи анулювали, але закрити підприємство права не мають, бо це має робити держекоінспекція. Тож місцевим жителям доведеться чекати, поки чиновники вирішують, хто саме і як має закрити шкідливе виробництво.

Кореспондент ТСН Павло Посохов

А поделиться?