Під час удару американців по найманцях Вагнера у Сирії загинув харківський антимайданівецьУ результаті удару очолюваної США міжнародної коаліції в Сирії загинув харківський антимайданівець Володимир Винограденко, він числиться в неофіційному списку загиблих російських найманців, повідомляє ТСН.

Винограденко більш відомий за прізвиськом Апостол. Він був членом харківської шовіністичної організації Русь триєдина. Під час подій 2014 року виступав на боці антимайдану, «благословляв» іконою проросійських активістів під час штурму будівлі Харківської облдержадміністрації.

Мати Винограденка, яка проживає у Харкові, заявила, що її син зник кілька років тому і відтоді про нього нічого не чути. За неофіційною інформацією, він поїхав воювати у так звану «ДНР», а звідти – до Сирії у складі російських найманців.

Організація Русь триєдиная виступала за возз’єднання Росії, України, Білорусі. Наразі її діяльність в Україні заморожена, а голова Сергій Моїсеєв із родиною втік у Росію. Більшість учасників також втекли з початком Майдану.

Дивіться також

Нагадаємо, що в ніч з 7 на 8 лютого колона проурядових сирійських військ, посилена бронетехнікою і дивізійною артилерією, висунулася до сирійського міста Хашшам, щоб взяти під свій контроль нафтовий завод. Однак ця територія знаходилася під контролем курдів і спецназу США.

У командуванні Військово-повітряних сил США повідомили, що проурядові сили безпідставно атакували позиції Демократичних сил Сирії. У результаті між сторонами зав’язався бій. За даними ЗМІ, США завдали низку артилерійських і авіаударів, було вбито більше 200 найманців, більшість з яких були росіянами. Крім того, 200-300 бойовиків отримали поранення.

За версією ЗМІ, загиблі росіяни працювали на ПВК Вагнер, існування якої російська влада заперечує.

МЗС Росії підтвердило лише, що під час удару могли загинути п’ять громадян Росії.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

А поделиться?