Перший запуск: На Харківщині прикордонники отримали безпілотник українського виробництва (Відео)На Харківщині у прикордонників з’явився помічник, який може здійснювати моніторинг кордону із повітря. Безпілотник українського виробництва купили ще торік у межах програми технічного переоснащення кордону «Європейський вал». Та заступив на службу апарат лише нещодавно. За його допомогою прикордонники можуть відстежувати порушників цілодобово. За першим запуском апарата спостерігала і знімальна група «5 каналу». 

Перед запуском безпілотника, техніки перевіряють його системи. У повітрі дрон повинен працювати бездоганно. Літальним апаратом із землі керує Андрій Зацаринник. Основам пілотування чоловік навчався близько двох місяців. Запевняє, впоратися з таким дроном може будь-який геймер. Щоправда, з базовими знаннями аеродинаміки.

«Ті, хто грали раніше, вони справляться з ним дуже легко. Єдине, що треба, – побачити, відчути і двічі або тричі зробити взльотів-посадок, взльотів-приземлення», — сказав старший технік.

Камера крилатого розвідника передає з повітря інформацію на мобільний комплекс, обладнаний моніторами. Прикордонник спостерігає на екрані за рухом дрона вздовж лінії кордону.

На озброєнні харківських прикордонників — це єдиний безпілотно-мобільний комплекс. Літає він чи не щодня у будь-яку пору доби. На заваді його роботі може стати лише сильний дощ чи буревій. Повітряна розвідка, кажуть прикордонники, набагато ефективніша, аніж звичне патрулювання.

Подробиці дивіться у сюжеті:

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, «5 канал»

Відео за темою

Реклама

А поделиться?