«Печерний скит» на Харківщині взяла під охорону поліціяПам’ятку історії «Печерний скит» у селі Ков’яги Валківського району на Харківщині взяла під охорону поліція.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив начальник управління культури і туризму Харківської ОДА Олег Яцина.

«Пам’ятку місцевого значення «Печерний скит» у Валківському районі обстежено фахівцями, включаючи археологів і геологів. Підготовлено алгоритм збереження «Печерного скиту» — до цього долучилися представники обласного Центру охорони культурної спадщини, благодійного фонду сприяння історико-культурним дослідженням «Діти підземелля», науковці Харківської державної академії дизайну й мистецтв, правоохоронних органів і представників сектора моніторингу нерухомих пам’ятників Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника», — зазначив Яцина.

За його словами, розглядається питання щодо встановлення системи охорони і камер відеоспостереження на об’єкті: Це необхідно, щоб запобігти несанкціонованим проникненням на об’єкт, оскільки вони завдають шкоди пам’ятці».

«Відвідування пам’ятки стане можливим тільки після реалізації плану заходів щодо його збереження», — пояснив Яцина.

Щодо власне пам’ятки, то, за словами Яцини, аналогічного такому на Харківщині немає.

Читайте також: У Греції презентували фотовиставку про тисячолітні духовні зв’язки України з Афоном

За даними Харківського національного університету будівництва і архітектури, «Печерний скит» — комплекс підземних споруд-галерей на березі ріки Мжа, який, орієнтовно, побудували й активно використовували 2-3 століття тому. Комплекс міг бути обителлю православних ченців. Від уже відомих скитів він відрізняється різноманітністю інтер’єру: тут три галереї у два яруси, ходи вирубані у шарі глини і скріплені арками й колонами. 

Загальна довжина доступних ходів — 38 м, середня висота — 1,7 м, середня ширина — 0,7-0,8 м. Стіни прикрашені рослинним орнаментом і кольоровим фресками, рельєфне зображенням Богоматері з немовлям.

На думку науковців, об’єкт має бути включено до Реєстру пам’ятників національного значення.

Наразі об’єкт пербуває у стадії дослідження й консервації.

Фото: Ігор Денисенко, фонд «Діти підземелля»

А поделиться?