Парламентські перегони: У Харкові поліція розслідує факт «чорного піару» та підкуп виборцівПротягом 17 липня харківські правоохоронці зареєстрували 24 повідомлення про порушення виборчого законодавства України

Про це Depo.Харків повідомили у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області.

За даними поліції, відповідні заяви надійшли до Новобаварського, Московського, Шевченківського, Краснокутського, Валківського, Балаклійського, Барвінківського, Богодухівського, Коломацького, Дергачівського, Великобурлуцького, Дворічанського, Близнюківського та Харківського відділів.

Так, 17 липня слідчим Новобаварського ВП було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України за фактом звернення 16 липня довіреної особи кандидата у народні депутати Верховної Ради. Вона заявила, що невідомі через поштові скриньки житлових будинків Новобаварського району розповсюджують газети, в яких розміщена недостовірна та компрометуюча інформація відносно кандидата.

До Краснокутського ВП надійшла заява від голови Пархомівської сільської ради. Він розповів, що до нього звернулися місцеві мешканці  та повідомили про те, що невідомі через поштове відділення пересилають пакунки. Під час огляду пакунку поліцейські встановили, що вони містять медичні препарати та аркуш паперу із зображенням кандидата в народні депутати. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 160 Кримінального кодексу України, яке приєднано до раніше відкритого провадження за аналогічним фактом.

Схожа інформація зареєстрована у Валківському відділі. На відділенні пошти в місті Валки надійшла значна кількість посилок, в яких знаходилися медикаменти. За отриманою інформацією, дані посилки призначені для осіб похилого віку та мали розповсюджуватися серед пенсіонерів під час виборчої кампанії від імені одного з кандидатів у народні депутати. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України, яке приєднано до раніше відкритого.

Більшість інших повідомлень та звернень громадян, що надійшли до територіальних відділів та відділень поліції Харкова та області, стосувалися правил розміщення агітаційних матеріалів та проведення агітації.

Всі заяви зареєстровані у Журналах єдиного обліку, тривають перевірки.

З початку передвиборчої кампанії поліцейські Харківщини зареєстрували 379 повідомлень щодо порушень виборчого процесу. Відкрито 42 кримінальне провадження, складено 10 адміністративних протоколів. За 146 заявами під час перевірки порушень законодавства не виявлено.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області загорівся залізничний локомотив.

Більше новин про події у світі читайте на
Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у
Facebook

‘;
document.getElementById(‘fb-comments-block’).innerHTML = fb_block ;