Пам’ятник Енгельсу переїжджає з колгоспу на Харківщині до англійського МанчестераТри тисячі кілометрів найближчими днями здолає чотириметрова статуя Фрідріха Енгельса, який стояв у Харкові.

Пам’ятник відомому на весь світ марксисту кілька десятиліть стояв посеред колгоспу на Харківщині, йдеться у сюжеті «ТСН.Ранок».

Зазначається, що харківського Енгельса перевезуть до Манчестера, що у Великій Британії. Село Мар’янівка, на околиці якого після декомунізації зберігали чотириметрового Енгельса, англійський режисер Філ Колінз знайшов в Інтернеті.

Читайте також: У «Держдумі» розробили законопроект про поховання Леніна

За його словами, він давно мріяв зробити фестиваль на честь комуніста, який у Манчестері прожив двадцять років. Зокрема, розрізаний навпіл та замотаний у целофан пам’ятник проїде всією Європою, його подорож фільмуватимуть, а потім змонтують кіно. Згодом статую планують встановити в центрі Манчестера.

«Енгельс у багатьох сенсах — названий син Манчестера. Він там жив і зробив значну роботу. Історія дуже суперечлива річ», — зауважив художник Філ Коллінз.

Нагадаємо, раніше у селищі Затишшя Одеської області силою «декомунізували» останній в регіоні пам’ятник Леніну. Невідомі знесли верхню частину монументу, який стоїть біля залізничної станції селища. Чому місцева влада не прибрала пам’ятник раніше, як того вимагає закон про декомунізацію, невідомо.

Пам’ятник Енгельсу переїжджає з колгоспу на Харківщині в центр Манчестера
ТСН. Ранок Сьогодні, 07:54

Три тисячі кілометрів найближчими днями здолає чотириметрова статуя Фрідріха Енгельса. Пам’ятник, що кілька десятиліть стояв посеред колгоспу на Харківщині, нині переїжджатиме. Новою Батьківщиною для українського Енгельса стане англійський Манчестер. Приїхав по нього режисер та драматург Філ Колінз.

А поделиться?