Палестинці в Харкові вийшли на акцію протесту проти визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю


«Громадяни арабських країн протестують проти рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю. Трамп не має на це права і порушує всі міжнародні рішення», – розповів учасник акції Хасан Рінан, якого цитує місцеве видання «Медіапорт».

«Ми вважаємо, що це (Єрусалим) – історично столиця Палестини, але оскільки є конфлікт щодо цього, це питання залишається відкритим», – додав потестувальник.

Акцію протесту в Харкові, за словами Хасана Рінана, організувала палестинська діаспора і організація «Палестино-Українська дружба».

Фото: mediaport.ua

Фото: mediaport.ua

Нагадаємо, 6 грудня Білий дім офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення туди з Тель-Авіва американського посольства.

Після заяви президента США у декількох містах частково визнаної Палестинської держави почалися протести і сутички між палестинцями та ізраїльськими силовиками.

За добу в сутичках загинули дві людини, понад 1100 постраждали.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон запевнив, що будь-яке остаточне рішення щодо статусу Єрусалима буде залежати від переговорів між Ізраїлем та Палестиною.

Після суперечливого рішення адміністрації президента Дональда Трампа щодо визнання Єрусалима столицею Ізраїлю США стикаються з дипломатичним опором на Близькому Сході. Зокрема, зриваються заплановані зустрічі духовних та політичних лідерів регіону із віце-президентом США Майком Пенсом.

У столиці Лівану Бейруті силам безпеки довелося застосувати водомети і гранати зі сльозогінним газом, щоб витіснити від посольства США демонстрантів, які протестують проти рішення глави Білого дому Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

А поделиться?