Отаман Іван Сірко заступив на охорону ХарковаНа місці однієї з веж колишньої першої харківської фортеці відкрито пам’ятник легендарному кошовому отаману Запорозької Січі, який захищав Слобожанщину і всю Україну в ХVІІ столітті, Івану Сірку.

Автор пам’ятника  скульптор Олександр Рідний доповнив композицію прапором з гербом Харківського слобідського козацького полку та гарматою на дерев’яному лафеті. Майже семиметровий монумент височіє над річкою, а біля його підніжжя, перед поглядом славного  Івана Сірка, розстеляється панорама усього міста.

«На знаменитій картині ще одного нашого великого земляка Іллі Рєпіна козак Сірко разом з товаришами пише листа турецькому султану. Не впевнений, що пам’ятник Олександра Рідного схожий на рєпінського Сірка,  але я переконаний, що ця скульптура відповідає духу тих героїчних часів, відображає бойовий характер отамана, і встановлено її у  правильному місці», —  сказав Харківський міський голова Геннадій Кернес під час церемонії відкриття монумента і наголосив, що тепер пам’ятник Івану Сірку «охоронятиме Харків».

На втілення ідеї скульптора знадобилося шість років. Проект підтримало багато харківських меценатів — Віктор Суботін, Олександр Доровський, Олександр Лобановський, Олексій Єськов. Свою підтримку надав і військово-патріотичний рух «Східний корпус», на прапорах якого зображено портрет Івана Сірка. Як наголосив у день відкриття пам’ятника лідер руху Олег Ширяєв, цей монумент стане ще одним символом того, що Харків був, є і буде українським містом, містом козацької слави. 

А поделиться?