Олімпійський чемпіон взяв участь у змаганнях на власні призи (відео)У школі вищої спортивної майстерності Харківської області відбувся турнір зі стрільби з лука на призи Віктора Рубана.

Віктор Рубан розповідає: змагальна практика потрібна напередодні чемпіонату України, який також відбудеться у Харкові. Брав участь лише у кваліфікації, і якби змагався за конкурсом, то посів би третє місце. Спортсмен змінив лук і відпрацьовує техніку стрільби з нього.

Віктор Рубан, олімпійський чемпіон зі стрільби з лука

Внешне оно не очень отличается — такие же «плечи», такая же рукоятка. Но по работе он немного отличается — по скорости срабатывания. Когда «под свисток», в такой атмосфере — некоторые нюансы появляются, которых ты на тренировке не замечал.

В особистих фіналах мали місце дуелі молодості і досвіду. В обох випадках перемогли молодші фіналісти — Леонід Дикань і Ірина Третякова. Вона лише в додатковій перестрілці здолала срібну призерку сіднейської Олімпіади Катерину Дубровіну.

Ірина Третякова, переможниця Кубка Рубана

Это была тяжелая борьба, довели до перестелки, боролись до самого конца. Тоже попали две одинаковых пробоины, но у меня было немножечко ближе, поэтому — повезло, так скажем.

За результатами особистої першості було сформовано трійки учасників для виступу у командному турнірі. В ньому фінал «під нуль» виграла перша збірна харківської школи олімпійського резерву. У її складі — один з двох майстрів-міжнародників, які брали участь у змаганнях.

Микита Кравчук, переможець Кубка Рубана

В команде у тебя есть товарищи, которые твою «девятку» могут заменить «десяткой». Но тоже нужно сохранять концентрацию: «посыплется» один — «посыплются» все.

Жіночий командний фінал виграла збірна ШВСМ, за яку стріляли Дубровіна, Римма Гарамова і Дар’я Павличенко. Остання з цього навчального року суміщає спортивну кар’єру з тренерською. Її підопічний також брав участь в турнірі.

Дар’я Павличенко, переможниця Кубка Рубана

Это — больше переживаний. Тяжело совмещать, как сейчас было: я стреляла в первую смену, а мой мальчик — во вторую. То есть, мне надо было и за себя попереживать, и за ребенка.

У неолімпійському, блочному виді зброї особисті першості взяли харків’яни — Вадим Головко і Діана Мурашко. Командою перемогла збірна Києва.