Одну з туристичних перлин Харківщини прикрасили унікальною брамою (відео)При вході до Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди встановили нову браму

Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди – один із туристичних центрів Харківщини. Тут усі охочі можуть познайомитись із речами видатного філософа, погуляти просторим парком та побувати біля старовинного дуба, під яким працював Сковороди. Однією із найважливіших пам’яток комплексу є могила митця. Директорка музею Наталія Мицай каже: життя цієї людини було окутане таємницями, а смерть – тим паче.

Наталія Мицай, директорка Національного літературно-меморіального музею ім. Сковороди

Деякі легенди говорять про те що це завдячуючи поміщиці Кузіній, яка проживала на той час у цьому маєтку. Їй начебто увесь час ввижався Сковорода і вона попрохала Харківське філологічне товариство перенести його могилу за рів.

За підтримки благодійного Фонду Дениса Парамонова на вході до музейного комплексу встановили нову браму. Виготовлення кованих воріт зайняло у майстрів 3 місяці. Їх робили вручну із дотриманням стародавніх технологій. В орнаменті брами можна розгледіти елементи язичництва, яке Сковорода вважав підготовкою до прийняття християнства. На обох хвіртках воріт розмістили точну копію печатки філософа, а колони прикрасили зображенням дубового листя.

Наталія Мицай, директорка Національного літературно-меморіального музею ім. Сковороди

Ідея встановлення брами була у нас уже давно, але через те що бюджетне фінансування не дає нам можливості це зробити, тому ми шукали благодійників і благодійники вийшли на нас. Брама на центральному вході до музею встановлена завдяки благодійному фонду Дениса Парамонова.

У благодійному фонді Дениса Парамонова планують і надалі допомагати у відновленні музейного комплексу Григорія Скоророди.