Новий губернатор Харківщини Кучер може привести з собою людей Авакова, Слюсарева або кадри з «Самопомочі»Стежимо за руками

Ефектне призначення 34-річного Олексія Кучера на пост глави Харківської облдержадміністрації, яке 6 листопада сталося на авіаційному заводі, породило масу питань, і головний – що очікує регіон?

Попередник Кучера Юлія Світлична була досить успішним очільником області і належала до тих небагатьох, до кого у президента Володимира Зеленського не повинно бути претензій, розмірковує політолог Андрій Золотарьов.

«На відміну від інших губернаторів, вона займалася своїми прямими обов’язками і дистанціювалася від політичного обслуговування попереднього президента. Тому призначення Кучера – це заявка на перезавантаження політичних еліт Харківщини», — вважає Золотарьов.

Скласти повну картину і вектор, куди ж хитнеться Харківська область, допоможуть майбутні призначення Олексія Кучера, каже політолог Юлія Біденко і радить уважно за ними. Тим більше, що новий губернатор — політично не самостійна фігура.

Ризики Слюсарева

Одна з найбільш одіозних і токсичних персон, з якою пов’язують новопризначеного главу області і всіх харківських депутатів від «Слуги народу», це Вадим Слюсарев.

У минулому екс-прикордонник, який два скликання поспіль був помічником нардепа Артема Пшонки (сина екс-генпрокурора Віктора Пшонки), за інформацією ЗМІ підбирав в Харкові кандидатів-мажоритарників для «СН». Слюсарева також називають головною тіньовою особою Зе-команди в Харкові.

Раніше журналісти «Схем» вже виявили безпосередній зв’язок між Олексієм Кучером і Вадимом Слюсаревим. У 179-му окрузі, де переміг на виборах нинішній губернатор Харківщини, інтереси «СН» представляв Вадим Беліченко – інженер ТОВ «Тиер», компанії Слюсарева.

Пізніше Кучер підтвердив, що знайомий з Слюсаревим, але категорично відмовився обговорювати з пресою участь «людини Пшонки» в парламентських виборах.

Спочатку Слюсарева, а не Кучеру пророкували крісло губернатора. Зараз його називають серед ймовірних заступників голови облдержадміністрації. Чим може обернутися допуск «людини Пшонки» до керівництва регіону і держтаємниці, можна лише припускати, але явно нічим хорошим.

Стабільність Авакова

Тактичні рішення новому губернатору будуть підказувати люди з оточення Авакова, припускає політолог Золотарьов.

«У Авакова на Кучера сильніший вплив, ніж у Слюсарева. Хоч міністр внутрішніх справ і не перша людина в державі, у Слюсарева такої ваги точно немає», — вважає Золотарьов.

Посилення позицій Арсена Авакова який в 2014 році разом із вінницьким «Ягуаром» утримав Харків від прірви ХНР, забезпечить баланс в області. І в першу чергу в питаннях безпеки.

«Тому що Ігор Коломойський уже купує російську електроенергію, робить реверанси в бік Росії. Хоча Аваков і переслідує меркантильні цілі, але такий радикальний розворот (у бік Росії – прим. авт.) думаю, виключений», — зазначив Андрій Золотарьов.

Аутсайдери з «Самопомочі»

Серед тих, хто прийшов на ХАЗ привітати президента Зеленського і нового губернатора, окрім глав харківських підприємств «Укроборонпрому», були представники бізнесу (Олександр Ярославський, Всеволод Кожемяка і директор ПАТ «ФЕД» Віктор Попов), екс-нардеп Віталій Хомутинник і екс- нардеп від харківської «Самопомочі» Роман Семенуха.

Ділові люди на зустрічі з президентом країни – явище закономірне, вважає політолог Золотарьов. Тому що будь-який президент на початку каденції фігура сильна, ніхто не хоче бути в опозиції і домовитися з владою – єдиний спосіб убезпечити свій бізнес.

А ось поява амбітного екс-нардепа Романа Семенухи скоріше говорить про те, що він, ймовірно, буде в конфігурації майбутньої обласної влади. Підтверджують це і наші джерела.

«Ну а те, що офіс президента вважає за краще лузерів від «Самопомочі», ніж недоноски від« Оппоблоку »і ПР, це видно і по Києву, і по іншим областях – вони ментально, ідейно ближчі до «СН». Тому через брак інших цих перебіжчиків і приймають», — зазначив Золотарьов.