Нове звучання: у Харкові лунатимуть джазові імпровізації на альпійському ріжку (Відео)
Телескопічний альпійський ріжок (3 м)

5 канал

Харків

12.04.2018 12:30

Аркадій Шипклопер – чи не єдиний у світі виконавець джазової та імпровізованої музики на інструменті швейцарських пастухів

Джаз на альпійському ріжку зіграють у Харкові в супроводі академічного молодіжного оркестру. Як звучатиме інструмент швейцарських пастухів – слухали журналісти «5 каналу».

На репетицію Аркадій Шилклопер приїздить із невеличкою валізою. В ній складений духовий інструмент завдовжки три метри. Альпійський ріжок він складає за лічені секунди.

Автентичний дерев’яний альпійський ріг сягає п’яти метрів. Та пересуватися з ним можна лише поїздом. Тож музикант створив його аналог – телескопічний. Він і звучатиме у Харкові.

За темою

«Ну хіба можна пластик порівняти з деревом? Живе дерево, яке вібрує. Коли я сам граю, у мене тіло все вібрує. І якщо я граю на дерев’яному розі, то сонце сходить або дощ з’являється. З телескопічним теж це відбувається, але в меншій мірі», – запевняє музикант.

Шилклопер виступає соло на духовому інструменті з авторською програмою. Народний інструмент, на якому грали пастухи в Альпійських горах, набув нового звучання. Виявилося, на ньому можна витворяти справжні джазові імпровізації.

Уже не раз Аркадій Шипклопер виступав у супроводі академічного молодіжного оркестру.

«Щось нове, нестандартне, дійсно цікаво оркестрантам. Це, знову таки, певно підкреслює прерогативу молодих музикантів, що вони із задоволенням щось нове приймають. Для глядача це теж цікаво», – відзначає директор молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» Олена Єрьоміна.

З цим духовим інструментом композитор-аранжувальник працює вже понад два десятки років. А ще Шилклопер чи не єдиний у світі виконавець на альпійському ріжку в жанрі джазової та імпровізованої музики.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, «5 канал»

Відео за темою

Марина Порошенко передала унікальні скрипки й альти студентам Інституту Глієра – ФОТО

А поделиться?