Нова колегія суддів у Харкові відмовилася вести процес Нелі ШтепиУ прокуратурі зняли із себе відповідальність за рішення працівників Феміди.

Колегія харківських суддів у складі Євгена Ольховського, В’ячеслава Євтіфьєва та Анжеліки Гримайло взяла самовідвід у справі, фігуранткою котрої екс-мер Слов’янська Неля Штепа. Підставою цього рішення названо розслідування прокуратурою Харківської області факту отримання суддями Ленінського райсуду Харкова неправомірної вигоди під час судового розгляду.

У своїй заяві трійка суддів наголошує, що такі «обставини викликають сумніви в можливості розгляду неупередженого розгляду усіма суддями Ленінського райсуду кримінального провадження стосовно обвинуваченої Штепи», а суддя Євтіфьєв, котрий є переселенцем із зони АТО та має там близьких родичів, остерігається брати участь у процесі через острах за життя і здоров’я своїх рідних.

Читайте також: Аваков в Італії, а Штепа з герпесом. Як проводять свята найгучніші арештанти року

Захист і обвинувачена підтримали самовідвід колегії. Разом із тим у прокуратурі Харківської області стверджують, що не впливали на рішення суддів. Джерело в правоохоронному органі повідомило, що кримінальне провадження, на яке посилалася колегія при самовідводі, з’явилося в жовтні минулого року через зміну запобіжного заходу обвинуваченої всупереч вимогам законодавства. У прес-службі прокуратури пояснили, що розуміють втому суспільства від процесу, котрий затягнувся, однак не можуть не реагувати належним чином на очевидні порушення, хоч це і дає підстави нарікати на ще більше затягування справи.

ВідеоУ Новому році відбудеться перший суд в справі екс-мера Слов’янська Нелі Штепи

Попереднє засідання, заплановане на 19 грудня, не відбулося через неявку фігурантки справи про тероризм і сепаратизм. Штепа просто відмовилась заходити до будівлі начебто через загрозу її життю. Всередині на засідання чекали громадські активісти. Справу колишнього мера Слов’янська у Харкові слухають четвертий рік. Нелі Штепа провину не визнає.

А поделиться?