«Недитячі ігри»: як ветерани АТО проводять 10-денний курс молодого бійця для підлітків (Відео)https://youtu.be/rSmp7TiK15U

На Харківщині ветерани АТО проводять десятиденний курс молодого бійця для підлітків. У патріотичному таборі «Слобожанин» опановують мистецтво ведення ножового бою, вивчають вогнепальну зброю та ази рукопашного поєдинку. 

За темою

>
Гольф, коні та катання на сігвеях: у Межигір’ї відкрили табір для дітей бійців АТО

Підйом на світанку, інколи — за тривогою. Потому — тренування з рукопашного бою та практичні заняття зі стрільби. Це не військові навчання, а дитячий патріотичний табір. Тут підлітків вчать захищати себе, адже в країні війна.

«Я вмію поводитися зі зброєю, яка по-справжньому може і буде стріляти. У мене добра фізична підготовка. Просто йдемо на кухню строєм — ніби кидають гранату і кричать «лягай». До цього потрібно звикати», — каже вихованець табору Гліб Сердечний.

15-річний Гліб проходить курс молодого бійця уже не вперше. Нині опановує мистецтво ножового бою.

Вихованці табору вчаться володіти і вогнепальною зброєю — на сусідній галявині. А ще — пересуватися групами незнайомою територією. Умовна небезпека в цьому лісі на хлопців і дівчат чигає мало не за кожним деревом. Бути завжди готовими до несподіваної атаки ворога дітей навчають інструктори з досвідом бойових дій в зоні АТО.

Програма підготовки майже не відрізняється від дорослих тренувань, запевняють інструктори. Цьогоріч на навчаннях 70 школярів віком від семи до 18 років.

«Це тактика пересування, перезарядка, щоб працювати в команді, щоб хлопці на майбутнє мали уявлення, як і що. У школах немає такого, я не знаю аналогів такого табору». – зазначає інструктор табору «Шерман».

Програма для всіх однакова, але у дівчат вона розпочинається із занять з тактичної медицини.

 

Цей табір – волонтерський проект, участь у ньому безплатна. Окрім загальновійськової і медичної підготовки, школярам читають лекції з історії України та показують документальні фільми.

«Харків мав репутацію і, може, десь в когось в стереотипі і зараз має репутацію проросійського міста, але це не так, і ми вирішили показати це саме на практиці. Ми виховуємо справжніх патріотів, які будуть захищати Україну», — каже співорганізатор табору «Слобожанин» Олег Ширяєв.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, «5 канал»

Відео за темою

А поделиться?