На пути к электронному обороту документов9 ноября 2017, 14:06

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про електронні довірчі послуги». Документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.

Загалом мова йде про перехід з паперового документообігу на електронний. І це зможуть відчути на собі не лише підприємці, чиновники, а й звичайні українці. І вже у 2018-му році, а саме тоді запрацює новий закон, люди отримають перевагу.

Олег Михайлов адвокат

В том, что бюрократия, теоретически, должна потерять преимущество  — у кого бумага, у кого подпись, тот и молодец. Электронный документ должен лучше быть виден, потому что он должен быть постоянно в открытом доступе, если он не имеет никаких грифов.  Он должен упростить жизнь человеку тем, что он не должен никуда ходить, ничего доказывать и никуда не носить бумаги, с какими-то печатями, с супер-справками и тд.

Та попри реформи документообігу, яка націлена на полегшення та доступність, є в новому законі і прогалини, зазначає Олег Михайлов. Адже є неоднозначі трактування. Як приклад, в законі не прописано, що є центральним органом, який буде контролювати та створювати належні умови для ведення  реєстрів і надавати послуги, пов’язані з електронним підписом, печаткою, а також з електронними базами даних.  Та все ж, правозахисник висловлює сподівання, що протягом року, цей орган буде створений і готовий для безперебійної роботи і вже тоді можна буде не лише користуватися електронними документами, а й бачити кому не вигідні такі нововведення.

Олег Михайлов адвокат

Те, кто хотят упростить систему государственной власти, они, однозначно, будут рады такому закону. Те, кто будет пытаться с помощью своей должности заработать неправомерную выгоду, они будут стараться эту систему, как можно дольше не запустить.

Ще один етап нововведення — це психологічний перехід більшості населення від паперових документів до електронних. Та вже зараз люди до цього поступово звикають, наприклад, документ права власності на житло, або розкіш вноситься до електронних державних реєстрів.

А поделиться?