На обладнання перших класів згідно нової освітньої концепції виділили майже 80 мільйонівМайже 80 млн грн у Харківській області виділили в цьому році на поліпшення матеріально-технічної бази шкіл, левина частка коштів піде на обладнання перших класів згідно концепції Нової української школи. Про це в програмі «Віддзеркалення» розповів заступник голови ОДА з питань освіти Анатолій Бабічев.

багато викликів, дуже багато завдань. Вже першого вересня всі перші класи будуть вчитися за новою програмою. І дуже багато для цього потрібно змінити. Це і меблі, це і мультимедійне обладнання, якого не було, це і дидактичні матеріали для педагогів. Дуже багато методичної роботи, яку мають вчителі засвоїти. Ми дуже хочемо, щоб 1 вересня вже все було готово на 100%. На жаль, 100% ми ще не матимемо. Але я хочу зазначити, що майже 80 млн грн (23 млн було направлено на школи у місті Харкові) було виділено на поліпшення матеріально-технічну бази, у першу чергу — в перших класах. На 70% на початок навчального року ці класи будуть готові до навчання за концепцією Нової української школи», — розповів Бабічев.

Заступник губернатора також зазначив, що продовжується робота й над іншими складовими освітньої реформи. Декілька років тому на Харківщині почали створювати опорні навчальні заклади, щоб об’єднати маленькі школи навколо одного центру, освітнього округу, який буде надавати свою матеріально-технічну базу, ресурси для викладання тих чи інших предметів більш фахово та сучасно.

«На початок минулого навчального року в нас у регіоні було 22 опорні школи, 1 вересня, маємо надію, буде вже 41 опорний заклад. Головне завдання – це не юридичне оформлення, а обладнання відповідне, цифрові кабінети, підібрати педагогів і, звичайно, забезпечити шкільними автобусами», — говорить Бабічев.

Щодо автобусів, то, за даними заступника губернатора, за останні 3 роки закупили близько 60 автобусів – за субвенції з держбюджету та кошти з обласного бюджету. «Вдалося суттєво оновити парк. Сказати, що на 100% забезпечили, ще ні. Щодня виникають якісь ситуації. Поломки, ремонти. Але працюємо в цьому напрямку. Цього року закупили 14 нових автобусів», — сказав Бабічев.

Складовою реформи є й розвиток інклюзивної освіти, яку активно впроваджують на Харківщині. Так, губернатор Юлія Світлична поставила завдання створити в кожному районі ресурсний інклюзивний центр, ресурсні кімнати та медіатеки.

«Ми вдало виконуємо це завдання, хоча це нелегко, бо дуже дорого коштує спеціальне обладнання для корекційної роботи. Але разом з тим, крім державних коштів і коштів із обласного бюджету, активно долучилися громади, місцеві ради, що також виділяють гроші на те, щоб усі заклади були охоплені інклюзією», — зазначив Бабічев.

Щодо надходжень у навчальні заклади позабюджетних коштів, то заступник губернатора радить батькам вимагати чіткого звіту від адміністрацій шкіл та садочків про використання таких коштів. Але загалом фінансування закладів залежить від місцевих бюджетних можливостей і зацікавленості місцевої влади у вирішенні поточних проблем.

«Наведу приклад. Нещодавно я був у Балаклійському районі – і там забули, що таке немає крейди чи миючих засобів чи ще чогось. Все це закладено у бюджеті. Єдине, що просять у батьків, коли роблять ремонти, це допомогти робочими руками. Тому все залежить від бюджету», — сказав Бабічев.

А поделиться?