На ядерному об’єкті у Харкові викрили багатомільйонні крадіжки03.10.2017 15:27

Слідчі СБУ та Генпрокуратури виявили розкрадання $10 млн на будівництві прискорювача нейтронів при Харківському фізико-технічному інституті.

Про це він заявив сьогодні, 3 жовтня, під час Харківського міжнародного юридичного форуму, передає Depo.ua.

«У липні СБУ зареєструвала кримінальне провадження про розкрадання особливо великих коштів при будівництві прискорювача нейтронів на базі Харківського ФТІ. Слідство вважає, що $10 млн були виведені через фіктивні компанії. Як тільки завершаться процеси, які встановлять фіктивність цих компаній, ми пред’явимо звинувачення тим, хто підписував документи та спонукав бухгалтерів до певних дій. Це стосується і керівництва установи», — сказав Луценко.

Як повідомлялося, 23 березня 2016 року у Харківському фізико-технічному інституті відбувся тестовий запуск побудованої за підтримки США ядерної установки. Інвестиції США у проект сягнули 85 млн дол.

У серпні 2017 року стало відомо, що слідчі Генпрокуратури України розслідують справу про розкрадання коштів на будівництво ядерної установки.

Згідно з матеріалами справи, слідчі ГПУ відкрили кримінальні провадження проти посадових осіб Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» і керівників кількох фірм: ТОВ «Торговельно-закупівельне підприємство «Торгсервіс», ТОВ «Виробничий комплекс «Світло шахтаря», ТОВ «Стальконструкція», ТОВ «Стальконструкція ЛТД». Підозрювані, як сказано в матеріалах справи, протягом 2012-2017 років розкрадали гроші, які США виділили на будівництво установки. На думку слідчих, зловмисники діяли за попередньою змовою. Гроші виводилися на рахунки компаній з ознаками фіктивності.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама

А поделиться?