На Ізюмщині завершені розкопки знайденої археологами Цареборисівської фортеціПрактично завершені розкопки знайденої археологами Цареборисівської фортеці, що входила до складу однойменного городища 4 сторіччя тому, була форпостом українських земель, що входили на той час до Московського царства, і яка служила крайнім охоронним захистом від набігів татар і войовничих кочівників.

Повідомляє сайт ІЗЮМ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Ізюмської районної державної адміністрації.

Пластуни з різних куточків України, розбивши свій табір поруч з розкопками, теж внесли свій вклад в історичну спадщину Батьківщини. Протягом літа вони допомагали науковцям, і результатом спільної праці дітей, їхніх наставників і археологів стали важливі знахідки і нові історичні данні, які після обробки науковими співробітниками будуть безкоштовно передані в музеї, а нові історичні факти, можливо, історики запишуть в нові підручники з історії України.

«Цареборисівська фортеця – це клондайк для археологів, тому що, по-перше, її двічі залишали люди після бойових дій і спалювання ворогами, а все, що залишалося, ті, хто тікав від війни, кидали на місті, не встигаючи забрати з собою. По-друге, фортецю не заселили, на відміну від інших. Ці два основних моменти в підсумку стали найважливішими факторами великої кількості збережених артефактів»: каже Ірина Голубєва – директор Слобідської археологічної служби, кандидат історичних наук з Харкова.

Після остаточного завершення пошуків, розкопане пластунами і науковцями законсервують, обережно засипавши викопаною землею.

Джерело:  ІЗЮМ СЬОГОДНІ

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

Реклама

А поделиться?