На Харьковщине провели первый фестиваль «Гетьманская слава» и открыли памятник Мазепе24 июля 2017, 15:53

 

На Харківщині відбувся перший фестиваль «Гетьманська слава», присвячений 330-річчю обрання Івана Мазепи гетьманом України. Масштабне дійство пройшло у селищі Коломак і зібрало тисячі гостей. Як зазначила голова облдержадміністрації Юлія Світлична, так на Слобожанщині було започатковано нову традицію — проведення козацького фестивалю.

«Гетьманська слава» — фестиваль, що вперше проходив на Харківщині, вже набув широкого визнання, зібрав тисячІ мешканців не тільки області, а й інших регіонів. Адже подія видатна — історична. 330-ть років тому тут булО обрано Івана Мазепу гетьманом України. Тож у Коломаку відкрито монумент. Відтепер ця постать, зазначила губернатор Юлія Світлична, як данина пам»яті і цій історичній даті, і шани людині, яка все своє життя присвятила незалежності української держави. 

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації 

Я вдячна всім, хто долучився до сьогоднішнього свята та вдячна всім організаторам. Тому що від маленької ідеї, зусиллями багатьох людей ми перетворили Коломак на справжню скарбницю козацького свята. Ми будемо продовжувати цей напрям. По перше, ми пишаємося історією, яку маємо, по-друге, показуємо історичну цінність наших куточків, яких надзвичайно багато в Харківській області. І по-третє, ми виховуємо патріотичну молодь.  

Пам’ятник видатному гетьману має не тільки історичну цінність, він сьогодні виступає символом об’єднання українського народу заради розбудови держави.

Ігор Мазепа голова міжнародної ГО «Родина Мазеп» 

Він поклав своє життя на те, щоб об»єднати лівобережну і правобережну Україну свого часу і на сьогоднішній день те, що з»являються нові пам»ятники і навколо них відбуваються козацькі свята. Це єднає народ України і це продовжує те, за що він боровся.  

Фестиваль і справді об»єднав всіх — представників влади, громадські організації, творчі колективи Харківщини. Майже 20 районів області взяли участь у святкуванні. Тут працювало містечко українських майстрів та виставки-продажі, проходили майстер-класи з народних ремесел та змагання козацьких кУренів, концерти фолькльорних ансамблів та постанови козацьких театрів. Тож так, за словами керівника області Юлії Світличної, спільними зусиллями вдалося створити на Харківщині справжнє свято козацької слави.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації 

Культурно-історичний фестиваль у Коломаці, який присвячено 330-річчю з дня обрання гетьманом України Івана Мазепи і сьогоднішнє встановлення пам»ятнику його постаті а також проведення на відкритому небі опери, яка, я впевненна, вперше проводиться в Україні такого масштабу, я думаю, нікого не залишить байдужим. Я сподіваюсь, що сьогоднішнє свято перетворить Коломак на козацьку столицю.  

І таку унікальну можливість отримати насолоду від високого мистецтва мали всі гості фестивалю «Гетьманська слава» і просто неба побачити прем»єру опери Петра Чайковського «Мазепа» у постановці Харківського національного академічного театру опери і балету імені Лисенка. 

А поделиться?