На Харківщині жінка поїхала на заробітки й віддала малих дітей кумі. Та їх самих відправила додомуНині дівчатка перебувають у лікарні.

На Харківщині дві сестри — 8 і 9 років — кілька годин блукали вулицями, поки небайдужі не викликали поліцію. З’ясувалося — їхня мати поїхала на заробітки, а дітей лишила хрещеній дівчат, яка живе у Харкові. Але жінка вчасно дітей не забрала.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Саме біля жвавої дороги Євгенія і помітила двох розгублених дівчат у шкільній формі, з бантиками.

«Та, що була старша, дівчинка не дуже йшла на контакт. А молодша — плакала дуже сильно. Крізь сльози ми толком нічого не могли зрозуміти», — згадує жителька міста Вовчанськ Євгенія Мягка.

Врешті, діти зізналися, що не знають, куди йти. Адже рідна мати на заробітках, а хрещена, в якої вони прожили все літо, від них відмовилася і відправила з Харкова до Вовчанська.

«Сказали, що на автобус їх посадила хрещена. Відправила до Вовчанська і сказала: «Чекайте, вас поліція забере, потім оформить до дитячого будинку або інтернату», — каже Євгенія Мягка.

У багатоповерхівці в спальному районі Харкова і живе хресна мати дівчаток. Двері ТСН ніхто не відчиняє. Не вийшла жінка і до соцслужб. Натомість поліції повідомила, що подруга, яка поїхала на заробітки, лишила їй дітей до кінця літа. І оскільки 4 вересня не з’явилася, хрещена відправила малечу назад.

«У зв’язку з тим, що не могла їх виховувати та забезпечувати, одягла, дала продукти харчування та посадила на рейсовий автобус. Хоча не знала, чи перебуває мати у місті Вовчанськ, чи не перебуває», — говорить заступник керівника слідчого відділу поліції у Вовчанському районі Сергій Кравченко.

Рідна мати знайд — 48-річна Галина — живе у невеличкій хаті на краю міста. Через дорогу мешкають її колишній чоловік і свекруха. Каже, де перебуває ексневістка, не знає. Востаннє бачила її у серпні.

«Тижнів, можливо, три тому або навіть менше. Вона тут приїжджала. Жінці винна була гроші, відда», — каже бабуся Галина Літоміна.

Відео

На Харківщині опікунка кинула двох маленьких сестер просто неба

Дві сестри — 8 і 9 років — кілька годин блукали вулицями, поки небайдужі не викликали поліцію. З’ясувалося, що їхня рідна мати поїхала на заробітки, а дітей лишила хрещеній, яка живе у Харкові. Оскільки жінка вчасно не забрала доньок, хрещена посадила їх на автобус і відправила додому самих.  

Володимир розповідає, що з Галиною розійшовся сім років тому. Відтоді трьох доньок — Машу, Сашу і Дашу — бачив лише потайки.

«Вона до двора мене не підпускала. Ось тут дівчата гуляють, так я прийду до них», — каже батько Володимир.

У травні ж старша, 10-річна Дарина, перебралася до батька.

«Мені просто набридло, коли мене вона лупить. Кожен день в куток ставить. Ні за що лає», — розповідає дівчина.

Соціальні служби здивовані: про побиття, запевняють, вперше чують.

«Не було зауважень. Мати виконувала всі прохання, настанови. Умови для проживання дітей теж були задовільні», — стверджує керівниця відділу соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Світлана Погорєлова.

Сусіди підтверджують, хоч Галина і була відлюдькуватою, про дівчат турбувалася.

«Дітки завжди доглянуті, охайні, чисті. І в школу вона їх завжди веде і зустрічає», — говорить жителька Вовчанська Олена Покосенко.

Тепер за залишення дітей в небезпеці і рідній мамі, і хрещеній загрожує штраф до 1700 гривень. Позбавляти батьківських прав Галину поки не збираються, оскільки кажуть, що вона мала право віддати дівчат під тимчасову опіку. А поки жінку шукають, її доньок помістили до лікарні. Якщо Галина не з’явиться за ними найближчим часом, сестер візьме до себе їхня тітка.

Юлія Семененко