На Харківщині завершують будівництво скандальної Стіни ЯценюкаНа Харківщині завершують будівництво скандальної Стіни Яценюка

Скандальний проект «Європейський вал», або більше відомий як «Стіна Яценюка», вийшов на фінальну стадію. Це стосується тільки Харківської області. 

Таку інформацію оприлюднив голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал, новину передає ВІСТІпро. 

«На сьогодні ступінь реалізації цього проекту відповідає отриманому фінансуванню. Ми побудували інженерні споруди і бойові модулі. У Харківській області система майже закінчена», — йдеться у заяві. 

Однак на інших ділянках кордону України з Росією ще потрібно виконати великий обсяг робіт. Зокрема, це стосується реалізації проекту «Стіна» в Сумській, Чернігівській та Луганській областях. 

«На жаль, політизація цього проекту суттєво впливає на темпи реалізації. Але ми розуміємо, що це питання національної безпеки, тому закінчити його треба за будь-яких умов», — розповів Петро Цигикал.

В той же час голова ДПСУ наголосив, що головним завданням «Європейського валу» є інтелектуальна охорона державного кордону України. Під цим поняттям прикордонники мають на увазі відстеження загальної обстановки, створення спеціальної системи, яка буде фіксувати інформацію про рух людей та транспортних засобів, попередження незаконного перетину кордону ДРГ противника, контрабандистів та нелегальних мігрантів. Реалізація всіх цих пунктів можлива лише при правильній координації людських та технічних ресурсів. 

Нагадаємо, проект «Стіна» в 2014 році був ініційований Кабміном України під керівництвом тодішнього прем`єр-міністра Арсенія Яценюка.  Максимальний термін реалізації уздовж усього кордону з РФ — до 2020 року. Серед населення України «Європейський вал» викликав полярно різні точки зору. З одного боку, кордон з країною-агресором має бути обладнаний усіма необхідними інженерними спорудами та технічними приладами, з іншого боку — надійність «Стіни» викликає великі сумніви і проект може стати черговим джерелом для корупційних схем з державними грошима.