На Харківщині вирощують овочі під сонячними панелямиФермер із Дергачівського р-ну Харківської обл. вперше в Україні побудував сонячну електростанцію, під панелями якої вирощує овочі. Така станція дозволяє збільшити урожайність на 40%, ніж зазвичай, завдяки затіненню та збереженню вологи в ґрунті. Про це повідомляють Факти.

Станіслав Ігнатьєв, засновник Харківського енергетичного кластера, розповів, що вирощування овочів знижує терміни окупності сонячної електростанції до 3,5 років, замість 5,5 р. Нині площа експериментальної електростанції сягає 400 м2, але планується збільшити до 2 га.

На полі фотоелектричні елементи розміщені так, щоб під ними було достатньо світла для нормального розвитку рослин. Це дозволяє зберігати вологу, що значно зменшує необхідність поливу. Також панелі надають рослинам комфортну тінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квартирне городництво – нове захоплення українців на карантині

«Спочатку землю під панелями сонячної електростанції засіяли кормовими травами. Урожай зібрали на 35% більше, ніж звичайно. Потім посадили помідори і огірки. Урожай вийшов приблизно на 40% вище, ніж в середньому збирають з такої площі» – сказав Станіслав Ігнатьєв.

Додав: Тарас Савчук