На Харківщині виявили небезпечну інфекціюУ 2018 році у Харківській області фахівці дослідили матеріал з 24 районів області та обласного центру щодо виявлення природно-осередкових інфекцій

Про це Depo.Харків повідомили у «Харківському обласному лабораторному центрі».

За даними центру, зокрема були досліджені дрібні ссавці, кліщі, проби води та соломи, проби ґрунту.

Сліди епізоотії туляремії визначені у Великобурлуцькому, Дворічанському, Дергачівському, Золочівському, Красноградському, Первомайському, Печенізькому, Харківському, Чугуївському районах (34,6% від обстежених районів). При цьому у 2017 році позитивні результати не виявлялись. «Враховуючи достатньо високу чисельність дрібних ссавців слід очікувати наростання інтенсивності епізоотії у 2019 році», — сказано у повідомленні.

Позитивні результати на лептоспіроз отримані у 9,3% досліджень проти 4,7% у 2017 році (від дрібних ссавців, відловлених на території Балаклійського, Близнюківського, Великобурлуцького, Вовчанського, Дергачівського, Зачепилівського, Зміївського, Кегичівського, Куп’янського, Лозівського, Первомайського, Сахновщинського, Харківського районів).

«Особливу стурбованість викликає збільшення у етіологічній структурі частки L. Icterohaemorrhagia, яка викликає у людей більш тяжкі форми лептоспірозу з високою летальністю. В населених пунктах основним носієм цих лептоспір вважаються сірі пацюки, в 2018 році позитивні результати отримані від дрібних ссавців», — зазначили лікарі.

За результатами досліджень підтверджена циркуляція збудників ієрсиніозу на території Великобурлуцького, Лозівського, Сахновщинського, Харківського районів та Чугуїва.

Інфікованість кліщів бореліями за результатами досліджень склала 11,4% проти 10,6% у 2017 році, позитивні результати отримані від кліщів, зібраних на території Великобурлуцького, Зачепилівського, Ізюмського, Красноградського районів та Харкова. У 5,2% кліщів встановлена наявність мікст-інфекцій (виділено ДНК борелії, анаплазми, ерліхії у різних комбінаціях).

Як повідомляв Depo.Харків, на Холодній Горі Lexus в’їхав у припарковане авто.

А поделиться?