На Харківщині у колодязній воді перевищений вміст нітратів та аміакуЗ початку року в Харкові та області фахівці перевірили 6 062 проби води з джерел нецентралізованого водопостачання

Як повідомили Depo.Харків у «Харківському обласному лабораторному центрі», із 6 062 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання 51,5% не відповідали санітарним вимогам.

За даними лабцентру, вода не відповідала нормам у Лозівському , Первомайському, Шевченківському, Краснокутському, Чугуївському, Нововодолазькому, Близнюківському, Борівському, Золочівському, Валківському, Дергачівському, Кегичівському, Печенізькому, Дворічанському, Ізюмському районах та у місті Лозова.

У досліджених пробах води виявлені перевищення показників по каламутності, жорсткості, окисності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза, фтору.

«Основним з проблемних питань регіону залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання, що є одним з основних чинників, який негативно впливає на стан здоров’я населення, особливо дітей. За 9 місяців 2017 року у воді колодязів, яку споживають діти віком до трьох років, кратність перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) виявлена у Великобурлуцькому, Вовчанському, Золочівському, Ізюмському, Зачепилівському, Куп’янському, Дворічанському, Печенізькому районах та у м. Ізюм; перевищення до 5,5 ГДК – у Балаклійському, Барвінківському, Богодухівському, Краснокутському, Сахновщинському, Валківському, Коломацькому, Харківському, Чугуївському, Шевченківському районах та у містах Лозова і Люботин; перевищення до 9,5 ГДК — у Зміївському, Первомайському, Борівському, Кегичівському, Лозівському, Близнюківському районах; перевищення до 14,5 ГДК — у Красноградському та Нововодолазькому районах», — сказано в повідомленні.

За мікробіологічними показниками досліджено 2 253 проби води з колодязів та каптажів, з них 34,6% не відповідають нормативам.

Найбільша кількість проб з відхиленнями від нормативних показників зареєстрована у Балаклійському, Зміївському, Краснокутському, Чугуївському, Куп’янському, Дворічанському, Печенізькому, Лозівському, Валківському, Борівському, Первомайському, Вовчанському, Золочівському районах.

Безпосередньо у місті Харкові досліджено 166 проб води з каптажів за санітарно-хімічними показниками, з них 3,6% не відповідали нормативним вимогам. За мікробіологічними показниками досліджено 35 проб, з них 34,3% не відповідали нормативу. У 10 джерелах з 12, які досліджуються у Харкові, вода не відповідала вимогам за вмістом загальних коліформ (селище Олешки Київського району, «Кітлярчин яр» в районі вул. Бучми (колишня вул. Командарма Уборевича), «Манжосов яр» (Північна Салтівка), «Петренки – 1», «Петренки – 2», «Петренки – 3», парк «Юність» по вул. Полтавський Шлях, 198, «Саржин яр», «Олексіївська балка», джерело по вул. Мінераловодській). Вода з каптажів двох джерел не відповідала вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення гранично допустимої концентрації нітратів (парк «Юність», селище Олешки) та нормативного показника загальної жорсткості (парк «Юність»).

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові та області фахівці дослідили майже 21 тисячу проб атмосферного повітря.

А поделиться?