На Харківщині руйнується безхазяйна пам’ятка історії, пов’язана зі Сковородою, – прокуратура (ФОТО)У Харківській області прокуратура вимагає селищну раду визнати будинок, у якому жив видатний український філософ Григорій Сковорода, безхазяйним майном та набути на нього право власності

Куп’янська окружна прокуратура Харківської області подала до окружного адміністративного суду позовну заяву до Великобурлуцької селищної ради, повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківщини.

Правоохоронці просять суд визнати бездіяльність селищної ради протиправною та зобов’язати визнати пам’ятку історії місцевого значення — будинок, у якому в 80-х роках ХVIII ст. жив Григорій Сковорода — безхазяйним майном і набути право власності на нього.

Встановлено, що будинок загальною площею понад 1500 кв. м взятий під охорону у 1972 році, а у 2008 році – віднесений до переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. При цьому власник нерухомого майна не встановлений, будь-яка інформація з цього приводу в органах охорони культурної спадщини відсутня.

Незважаючи на це, орган місцевого самоврядування не вживав заходів щодо визнання права власності на об’єкт за територіальною громадою протягом тривалого часу. Це призводить до того, що пам’ятка історії зазнає руйнації, оскільки будь-які ремонтні, реставраційні чи інші роботи, пов’язані із збереженням об’єкта, не проводяться.

«);

} else {
window.googletag = window.googletag || {cmd: []};
googletag.cmd.push(function() {
googletag.defineSlot(‘/17774365/partner_depo.ua_300x90_mobail’, [300, 90], ‘div-gpt-ad-1584353198343-0’).addService(googletag.pubads());
googletag.pubads().enableSingleRequest();
googletag.enableServices();
});
document.writeln(»

«);
googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1584353198343-0’); });
document.writeln(»

«);
}