На Харківщині майже на чверть подорожчали помідори та бананиУ січні на продовольчому ринку області найсуттєвіше зросли ціни на плодоовочеву продукцію

Як повідомили Depo.Харків у ГУ статистики України в Харківській області, зокрема, ціни на помідори, банани, виноград, огірки зросли на 22,2–28,6%, на гриби, буряк, моркву, салати, перець солодкий – на 14,6–19,5%.

Окрім того, значно зросли ціни на ячні крупи, яблука, яйця, сухофрукти, пшоно – на 6,2–7,3%; лимони, шоколад, ріпчасту цибулю, яловичу вирізку, спреди, м’ясний фарш – на 4,1–5,5%; здобні вироби, свинячу вирізку, вівсяні пластівці, макаронні вироби, картоплю, томатну пасту, варені ковбаси – на 3,1–3,9%.

Разом із тим, спостерігалося подешевшання гречаних круп, йогурту, води столово-мінеральної, крабових паличок, апельсинів – на 3,5–7,2%; солі, консервованих грибів, сиру і м’якого сиру (творогу), цукру, сухого печива, натуральних напівфабрикатів зі свинини – на 2–3,2%.

Ціни на алкогольні напої зросли на 0,5% (найсуттєвіше вина столові вітчизняні та імпортні – на 1–4,8%), водночас на тютюнові вироби зменшилися на 0,4% (найсуттєвіше сигарети з фільтром вітчизняних марок – на 2,9%).

Серед непродовольчих товарів спостерігалося подорожчання легкових автомобілів вітчизняних на 7,7%; жарознижувальних та знеболювальних препаратів, спортивного одягу жіночого – на 5,8–6,5%; палива та мастил – на 4,4%; вітамінів, засобів макіяжу, окремих моделей дитячого одягу – на 3,4– 4,1%.

Водночас подешевшали головні убори, окремі моделі чоловічого та жіночого одягу і взуття – на 5,6–17,4%; памперси дитячі, засоби побутової хімії, шпалери, креми, мийні засоби синтетичні сухі, зошити, посуд кухонний – на 1,1–1,9%.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області автовласники сплатили до місцевих бюджетів майже 30 млн грн.