На Харківщині лікарів дитячого відділення перевели на боротьбу з коронавірусомПерсонал дитячого відділення Чугуївської центральної лікарні Харківської області буде мобілізований на боротьбу з коронавірусом

У Чугуївській центральні районній лікарні Харківської області тимчасово закриють дитяче відділення в зв’язку із залученням його персоналу до надання допомоги хворим на коронавірус, повідомили Depo.Харків у прес-службі Чугуївської міськради з посиланням на директора відділення В’ячеслава Грушку.

За його словами, батьки висловлюють побоювання, що їхні діти залишаться без кваліфікованої медичної допомоги або будуть змушені звертатися до Харкова навіть через незначні причини.

Коментуючи рішення про тимчасове закриття відділення, Грушка нагадав, що восени 2020 року лікарі були змушені звільнити чотириповерхову будівлю основного корпусу і перепрофілювати корпус матері та дитини під розміщення інших відділень, де надають допомогу хворим на коронавірус.

«Дитяче відділення ми перевели в денний стаціонар, на звільнені внаслідок цього площі перевели неврологічне відділення, хірургію перевели в гінекологічне відділення, а його в свою чергу – до пологового відділення», — сказав Грушка, нагадавши, що Чугуївська ЦРЛ як опорна обслуговує мешканців колишніх Чугуївського, Печенізького, Шевченківського районів, а також інших населених пунктів за наявності вільних місць.

За його словами, раніше в дитячому відділенні лікували гострі інфекційні захворювання, загострення хронічних захворювань і проводили планові госпіталізації.

«Однак з минулого року в зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в разі виявлення гострих респіраторних або шлунково-кишкових інфекцій у дітей, ми направляємо їх в обласну інфекційну лікарню. Планова госпіталізація сьогодні заборонена в принципі. Таким чином, завантаженість дитячого відділення зараз дуже низька в порівнянні з усіма іншими відділеннями», — сказав Грушка.

У той же час, за його словами, сьогодні необхідно сформувати п’яту бригаду для роботи з коронавірусними хворими, оскільки наявні чотири виснажені роботою у важких умовах.

«У даний час в наших ковідних відділеннях, розрахованих на 140 ліжок, перебувають 190 хворих на коронавірус або з підозрою на нього. Тобто на одного лікаря або медсестру припадає близько 60-70 хворих, велика частина з яких потребує кисневої терапії. Щоб хоч якось розвантажити чотири наявні бригади, нам вкрай необхідна ще одна, в яку і увійдуть співробітники дитячого відділення», — додав Грушка.

Він підкреслив, що дитяча консультація працюватиме в звичайному режимі.

«);

} else {
window.googletag = window.googletag || {cmd: []};
googletag.cmd.push(function() {
googletag.defineSlot(‘/17774365/partner_depo.ua_300x90_mobail’, [300, 90], ‘div-gpt-ad-1584353198343-0’).addService(googletag.pubads());
googletag.pubads().enableSingleRequest();
googletag.enableServices();
});
document.writeln(»

«);
googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1584353198343-0’); });
document.writeln(»

«);
}