На Харківщині диверсант хотів «обезводнити» Харків та Лозову — СБУПро попередження вибуху сьогодні повідомили у прес-службі СБУ.

За інформацією відомства, оперативники затримали мешканця Харківської області «після закладення та спроби приведення у дію вибухового пристрою на території комплексу водопідготовки «Дніпро» КП «Харківводоканал» у селищі Краснопавлівка».

«Диверсант заклав вибухівку у безпосередній близькості до ємності із хлором, яка технологічно задіяна в системі очищення води та, у разі пошкодження, відновленню не підлягає. За попередніми даними, потужність вибухівки еквівалентна двом кілограмам тротилу. Вибух міг призвести до дестабілізації соціально-економічної обстановки в регіоні через припинення водопостачання у містах Харків та Лозова», — йдеться у повідомленні СБУ.

Затриманий — громадянин України. В СБУ стверджують, що він зізнався у роботі на ФСБ РФ і був завербований у Бєлгороді у лютому 2019 року.

Кримінальне провадження відкрили за ст. 113 Кримінального кодексу України — «Диверсія». Підозрюваному мають обрати запобіжний захід.

Комплекс водопідготовки «Дніпро», за довідкою на сайті КП «Харківводоканал», складається з трьох майданчиків споруд з очистки та транспортування води та забезпечує Харків та інші населені пункти питною водою з Краснопавлівського водосховища, що наповнюється з каналу «Дніпро — Донбас».