На Харківщині банду псевдоколекторів судитимуть за викрадення та вбивство


Прокуратура області направила до Орджонікідзевскього районного суду м. Харкова обвинувальний акт щодо організатора та учасників злочинної організації, які викрадали людей, та, застосовуючи психологічну і фізичну силу, вимагали від них взяти на себе неіснуючі боргові зобов’язання.

За інформацією начальника управління прокуратури області Олександра Шевченко, досудовим розслідуванням встановлено, що двоє раніше судимих чоловіків, які познайомилися у місцях позбавлення волі, у 2014 році вирішили організувати злочинну групу. До її складу запросили знайомих та приятелів. Всього у групі було  6 учасників — мешканців м. Києва та м. Харкова. Двоє з них — керівники. Четверо — виконавці. При цьому двоє виконавців «працювали» на стадії підготовки до злочину. Інші двоє — безпосередньо при вчиненні злочинних дій. Керівники також мали свої функції і обов’язки — один, як правило, був присутній на місці злочину, інший — координував дії членів групи по телефону.

Зловмисники знаходили громадян, які заборгували великі суми, знайомилися з ними під виглядом бізнесменів або інвесторів, які бажають вкласти кошти у справу, призначали зустріч та викрадали їх. До злочинів готувалися ретельно — стежили за майбутньою жертвою, її розкладом дня, дізнавалися про сімейний та майновий стан. Для скоєння злочинів придбали автомобілі, зброю, мобільні телефони, «робочі» номери до них тощо.

Боржників зв’язували та привозили у орендований гараж де їх били, катували, погрожували розправою, у тому числі і смертю близьких, та змушували підписати боргове зобов’язання на ім’я кредитора.

У ході слідства правоохоронці встановили три епізоди викрадення, які сталися протягом 2016-2017 рр.

Одне з них сталося у грудні 2016 року та закінчилося трагічно. Тоді псевдоколектори замордували боржника до смерті. Коли потерпілий майже не подавав ознак життя, зловмисники посадили його до машини та вивезли з гаражу до лісосмуги поблизу прохідної одного з підприємств міста. За 20 хвилин після цього чоловік помер.

Третю жертву зловмисники викрадали двічі. Під час другого викрадення у лютому 2017 року псевдоколектори змусили боржника погодитися переоформити на них майно, яке належить йому та членам його родини. Коли викрадачі привезли чоловіка додому, щоб він взяв документи для переоформлення автомобіля і квартири, потерпілому вдалося непомітно зателефонувати до правоохоронних органів та повідомити про своє викрадення.

Затримали зловмисників на блок-посту «Пісочин», коли ті намагалися покинути Харків разом з викраденим чоловіком.

50 та 59-річним організаторам злочинної групи оголошено підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 263 КК України (створення злочинної організації, викрадення людини  і вимагання, вчинені злочинною організацією, незаконне поводження зі зброєю).

34-річному учаснику групи інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст.146, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 121 КК України (участь у діяльності злочинної організації, викрадення людини і вимагання, вчинені злочинною організацією, умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень).

31-річному члену злочинної організації оголошено про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 121, ч. 1 ст. 263 КК України (участь у діяльності злочинної організації, викрадення людини і вимагання, вчинені злочинною організацією, умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, незаконне поводження зі зброєю).

Ще двом учасникам групи — 60 та 61-річним чоловікам, інкримінуються злочини, передбачені ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 189 КК України (участь у діяльності злочинної організації, викрадення людини і  вимагання, вчинені злочинною організацією).

Матеріали стосовно одного з організаторів групи (50-річного чоловіка) виділені у окреме провадження у зв’язку з тим, що зловмисник переховується від правоохоронних органів та оголошений у розшук.

За матеріалами прес-служби прокуратури Харківської області

А поделиться?