На часі: завершення жнив та підготовка ґрунту під урожай 2018 рокуНа полях Нововодолажчини другий тиждень тривають жнива.  Більше половини посівів ранніх зернових уже зібрано. На полях господарств району працюють близько сотні комбайнів. Повністю завершити роботи планується в найближчі кілька днів.

Повідомляє сайт НОВА ВОДОЛАГА СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Нововодолазької РДА.

25 липня на базі ТОВ «Норма» відбувся семінар з питань підготовки ґрунту до врожаю наступного 2018 року та тестування сільськогосподарської техніки кращих світових марок. Подивитися на якій стадії проходить жнивна кампанія та оцінити роботу техніки на практиці прибули голова Нововодолазької райдержадміністрації Євген Королюк, директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр, начальник управління агропромислового розвитку Нововодолазької РДА Анатолій Ляшенко, керівники сільгосппідприємств Нововодолазького, Валківського та Красноградського районів.

ТОВ «Норма» (генеральний директор Ігор Немашкало) –  одне з лідерів сільгоспвиробництва в районі за показниками збирання ранніх зернових. У господарстві вирощують в основному пшеницю та технічні культури, зокрема соняшник і кукурудзу. Є в посівах також соя, гречка та ярові – ячмінь та пшениця. Цього року на стан озимини вплинули несприятливі кліматичні умови (осінь з низькими температурами та нестача вологи влітку). Проте завдяки сучасним технологіям, уміло підібраному комплексу добрив і гербіцидів, технічному забезпеченню є можливість отримати високі врожаї.

Як зазначив Олександр Нездюр, головне завдання аграріїв на сьогоднішній день – зберегти і зібрати весь урожай. На Харківщині вже скошено близько половини посівів.  Збирання гороху повністю завершено.

– Українська сільськогосподарська продукція користується попитом за кордоном, – повідомив директор Департаменту. – Ми маємо  добре налагоджене міжнародне співробітництво, впевнено підкорюємо європейські ринки. Робота на землі важка, але вдячна. Про це добре знають і аграрії Нововодолажчини, адже не перший рік є серед лідерів в області.

Євген Королюк, у свою чергу, підкреслив важливість та плідність співпраці з науковцями, зокрема Інститутом рослинництва ім.В.Я.Юр’єва НААН та Харківським національним аграрним унівеситетом ім.В.В.Докучаєва.

– Сільгосппідприємства району намагаються застосовувати кращі агротехнічні прийоми, методи боротьби з хворобами та шкідниками, – зауважив голова РДА. – А тому маємо хороші види на врожай. А щоб він був гарним і наступного року, ми проводимо необхідні дії вже сьогодні, якісно готуючи ґрунт під посіви.

Стосовно ситуації в районі по збиранню ранніх зернових розповів Анатолій Ляшенко. Він зазначив, що станом на 25 липня скошено 13934 га ранніх зернових із загальної площі 24875 га, що становить 56%.Середня врожайність складає 42,6 ц/га. З них: озимої пшениці 9852 га, середня врожайність – 44,9 ц/га; ярого ячменю – 1986 га, врожайність – 40 ц/га; гороху – 2095 га, врожайність – 34,1 ц/га.

По завершенні пленарної частини присутні мали змогу на практиці оцінити роботу сільськогосподарської техніки кращих світових марок: «New Holland», «Zeppelin», «Claas», «Versatile». Для об’єктивної оцінки результатів роботи техніки були задіяні досвідчені фахівці. До уваги брались показники ефективності використання – якість обробки ґрунту, затрати пального, зручність управління. Тож кожен з  присутніх визначив для себе переваги тієї чи іншої марки. Адже в нинішніх погодних умовах, коли в метровому шарі ґрунту немає вологи, якісна грунтообробна техніка має важливе значення для посіву сільськогосподарських культур.

Підбиваючи підсумки, Євген Королюк зазначив, що такі заходи дійсно важливі, адже дають можливість товаровиробникам не лише демонструвати свої досягнення, а, в першу чергу, ділитися досвідом успішних нововведень, тим самим надаючи можливість іншим господарствам вдосконалювати методи своєї роботи.

Джерело: НОВА ВОДОЛАГА СЬОГОДНІ

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

А поделиться?