Мы идем в Европу, как и хотел Мазепа — жители Коломака22 июля 2017 в поселке Коломак, на Харьковщине, состоялся фестиваль «Гетьманська слава», приуроченный 330-летию избрания гетманом Украины Ивана Мазепы.

Именно в этом живописном городке на Харьковщине Иван Мазепа получил гетманскую булаву. К 330-й годовщине этого события прошли масштабные мероприятия, в частности открытие памятника великому гетману, выступление конного театра, реконструкции козацких боев, театрализованные представления. Под открытым небом прозвучала премьера оперы «Мазепа» Харьковского оперного театра.

Misto.KH.UA побывали на открытии памятника Ивану Мазепе в Коломаке и поговорили с организаторами этого знаменательного события.

«Завдячуючи місцевим підприємцям небайдужим коломаччанам було зібрано на відкриття пам’ятника і щоб у нас була культурна спадщина Мазепи. Було зібрано 300 тисяч гривень, це немаленька сума для Коломаччини, так як в Коломаці всього 7 тис жителів. Підприємці були небайдужі з тим, щоб наше містечко вшанування пам’яті Івана Мазепи, гетьмана України. Він тоді ще був не згоден з московським пануванням, з тими указами, що вона йому нав’язувала – він їх пожмакав. І ще тоді у нього було розуміння того, що ми йдемо в Європу. Сучасні мешканці Коломавччини є спадкоємцями пам’яті Івана Мазепи – тут йому була вручена гетьманська булава, він відкрив тут три церкви. Він був небайдужим до історії, він був небайдужим до місцевих селян, до дітей, яким давали освіту у побудованих ним школах. Він знав шість мов, на різних мовах він спілкувався. Його приймала вся тодішня Європа. Вже тоді було закладено, що Україна йде у Європу», — эмоционально высказалась нам одна из организаторов установки памятника Ивану Мазепе в Коломаке Валентина Виштейн, помощник депутата харьковской областной рады Анатолия Дмитриева.

Автор: Александр Кузьменко

А поделиться?