Мужчины и женщины могут стать равными взаимодополняющими партнерами – харьковские активисткиВ преддверии нового учебного года Misto.KH.UA решили поговорить на темы развития образования в Украине и Харькове, в частности. Нашими экспертами выступили харьковские активистки женского движения.Мы обратились к президенту ассоциации многодетных семей «АММА» Юлии Ибрагим, с просьбой высказаться на эту тему.

«На мою думку, перш за все важливо сформувати у дитини моральні та духовні цінності, виховати найкращі якості особистості, навчити любити свою країну, родину, поважати дружбу. Цьому підтвердження у наукових працях великих педагогів багатьох століть, саме це виплекане нашою слов’янською культурою. Хлопчик має бути витривалим, фізично розвиненим, вміти постояти за своїх рідних, країну та заступитися за будь-кого слабого, кого ображають, а дівчинка за природою має унікальну місію — народжувати, годувати, виховувати дитину, при цьому у даний період її має захищати, хто? Чоловік! Якщо говорити про гендерну рівність, то тут правильно говорити та навчати дітей та молодь рівним соціальним можливостям — право вибору професії, доступу до влади тощо. А не силою відбирати у хлопців те, що їм властиве та примушувати дівчат класти на кон сімейне щастя та затишок.

Важливо пояснювати молоді, якщо вони обирають певний шлях, то вони мають знати про наслідки. Або ти втрачаєш сім’ю та друзів і рухаєшся по кар’єрний драбині кудись, або будуєш міцну щасливу сім’ю, проте кар’єрні досягнення не будуть занадто високими, або ти вчишся поєднувати і сім’ю, і кар’єру, або інший варіант самореалізації, головне — бути щасливою та усвідомлювати свій вибір. А от питання наявності більш ніж 2-з статей — є зовсім неактуальним, оскільки у нормі природою для всіх живих організмів та людини було створено 2 статі: жіноча та чоловіча, все інше призводить до вимирання. Саме тому уроки статевого виховання мають давати дитині розуміння власного тіла, значення статі, властивості кожного органу, догляду за своїм тілом , підтримки здоров’я, формування здорового способу життя.

І взагалі, у мене складається враження, що гендерна рівність у нас в суспільстві набуває хибного викривленого значення, відбувається зсув цінностей та ролей. Захист жіноцтва від гендерних посягань не дає на заміну чоловікам інструментів, як залишатися чоловіками. Оскільки , зростаючий інфантилізм, небажання працювати, домагатися певних результатів власного розвитку та нереалізованість чоловіків та до того ж приниження гідності та почуття власної неповноцінності призводить до негативних наслідків: алкоголізм, наркоманія, насилля в сім’ї тощо. На мою думку, важливо, як дати жінці змалечку розуміння її можливостей, так і чоловіка виховувати, розвиваючи здібності та самостійність у прийнятті рішень, у повазі до жінки та у вмінні підтримувати її у прагненні досягти певних висот.

Тоді нове покоління виросте рівноправним, і у будь-якій сфері життєдіяльності: родина, освіта, кар’єра тощо чоловіки і жінки будуть рівними і не буде різниці, хто зараз миє посуд, а хто веде ділові перемовини, чоловік та жінка зможуть стати взаємодоповнюючими партнерами», — высказалась нам Юлия Ибрагим.

Справка Misto.KH.UA

Юлия Ибрагим является Президентом Общественной организации «Ассоциация многодетных матерей (семей) г. Харькова «АММА»», матерью троих детей, кандидатом педагогических наук, старшим преподавателем ХГПА.Общественная организация «Ассоциация многодетных семей»АММА»» — общественная неприбыльная организация, зарегистрированная 28.02.1994г., в данное время объединяет свыше 300 семей, в которых воспитывается около 1000 детей в возрасте до 18 лет.

Автор: Александр Кузьменко

А поделиться?