Мошенники продолжают грабить харьковчан по схеме «ваш сын в полиции»Случаи мошенничества по схеме «ваш сын попал в полицию» зафиксированы в Киевском районе Харькова и в Лозовой. Об этом сообщили в ГУНП Украины в Харьковской области.

10 серпня до Київського відділу поліції звернувся 87-річний мешканець Харкова. Він розповів, що на його міський номер телефону зателефонував невідомий, який повідомив, що син заявника перебуває в поліції за скоєння кримінального правопорушення та за не притягнення до кримінальної відповідальності потрібні гроші в сумі 400 доларів США та 2000 гривень. Гроші заявник згодом передав невідомому біля квартири за місцем мешкання. Пізніше було встановлено, що син заявника до поліції не доставлявся.

Аналогічний випадок стався у Лозовій. До поліції звернулася 57-річна мешканка. Вона розповіла, що на її мобільний телефон зателефонував невідомий, який голосом, схожим на її сина, повідомив, що він перебуває в поліції за скоєння кримінального правопорушення. Для вирішення питання щодо не притягнення до кримінальної відповідальності начебто потрібні гроші у сумі 2500 гривень. Гроші заявниця згодом перерахувала на банківську картку. Лише після переказу грошей жінка зателефонувала синові та дізналася, що до поліції він не доставлявся.

Працівники поліції Харківщини вкотре нагадують громадянам, що у разі отримання таких підозрілих дзвінків слід одразу ж телефонувати своїм родичам на їхні мобільні номери, а потім – до поліції. Пам’ятайте, що зловмисники користуються вашим розгубленим станом, щоб заволодіти вашими грошима.

Ніколи не перераховуйте гроші на невідомі номери та не віддавайте кошти стороннім особам. Якщо у вас є родичі похилого віку — розкажіть їм про схеми, якими користуються зловмисники, щоб виманити ваші гроші, та як діяти у таких випадках.

Реклама

А поделиться?