Мінприроди анулювало ліцензію у підприємства, що отруїло дітей на Харківщині  Мінприроди провело позапланову перевірку та анульовано ліцензію на поводження з небезпечними відходами підприємству, яке замість необхідних екологічно безпечних заходів поводження з даною групою речовин, відправило їх на сміттєзвалище неподалік села Смирнівка на Харківщині.

  Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак.

  Він нагадав, що у травні правоохоронці  виявили на звалищі неподалік села Смирнівка 54 діжки з невідомою рідиною. Тоді у поліції припустили, що їхній вміст міг стати причиною поганого самопочуття місцевих жителів – серед них були і діти.

  «Ми доклали максимум зусиль, щоб ця історія не зійшла ліцензіату з рук попри дію мораторію на перевірки бізнесу. Державна регуляторна служба (ДРС) цього разу задовольнила наш запит щодо проведення позапланової перевірки. Я вже підписав наказ про анулювання ліцензії у харківського підприємства», — повідомив Остап Семерак, зазначивши, що дані, вказані у документах, на підставі яких Мінприроди свого часу видало ліцензію, не відповідали реальному стану справ.

  «На жаль, цей суб’єкт господарювання —  не виняток. Поки що це чітка тенденція для українських підприємств, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходам», — пояснив міністр.

  Він також нагадав, що торік в Україні набули чинності нові Ліцензійні умови для суб’єктів господарювання, які ведуть свою діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами.

  «Мінприроди мало закінчити їх перевірку у липні нинішнього року. Проте в Україні зараз діє мораторій на перевірки бізнесу. З одного боку – це крок назустріч, а з іншого – захисний щит для недобросовісних підприємців. Дехто з утилізаторів зараз вважає, що небезпека минула і тихенько робить свою «роботу». Ми надолужимо втрачений час. Я все одно наполягатиму на скасуванні мораторію щодо перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються утилізацією небезпечних відходів», — сказав Остап Семерак.

А поделиться?